Wiadomości

Urzędnicy wciąż nie wiedzą, ile zapłacimy za parkowanie pod Narodowym Forum Muzyki

2016-01-08, Autor: Tomek Matejuk
Wkrótce parking pod Narodowym Forum Muzyki przestanie być darmowy, bo jego zarządzaniem zajmie się wybrany przez miasto operator. Tymczasem urzędnicy wciąż nie wiedzą, ile będą wynosić stawki za parkowanie samochodów. - Trwają stosowne wyliczenia - informują lakonicznie.

Reklama

Pod koniec zeszłego roku urzędnikom w końcu - za trzecim podejściem - udało się wybrać operatora, który będzie zarządzał parkingiem pod Narodowym Forum Muzyki.

 

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum trzech poznańskich firm (Projekt Parking, Stadtraum Polska i Parking Control), które zaproponowało cenę niespełna 6 mln złotych.

 

Na początku grudnia miasto podpisało umowę z wykonawcą, który od tego czasu ma 90 dni na przygotowanie swojej działalności. Gdy to zrobi, parking na 660 samochodów, otwarty od września, przestanie być darmowy.

 

- Oczywiście nie możemy wykluczyć, że wykonawca przygotuje się szybciej niż zakładają warunki kontraktowe, a z pewnością przed uruchomieniem będzie trzeba zamknąć parking na jakiś czas, by go wyposażyć - tłumaczył niedawno  Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

 

>Przeczytaj także: Kierowcy zastawiają wjazd do parkingu pod NFM. Straż miejska już zakłada blokady

 

 

Tymczasem urzędnicy wciąż nie wiedzą, ile za parkowanie pod NFM trzeba będzie zapłacić.

 

- Na chwilę obecną nie ma precyzyjnej daty przedstawienia cennika. Trwają stosowne wyliczenia. Po ustaleniu cen informacja zostanie przedstawiona - wyjaśnia Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

 

Dodajmy, że od niedawna na parking pod NFM można wjechać także od ulicy Zamkowej - wcześniej wjazd możliwy był jedynie od Krupniczej.

 

>Czytaj też: Nad klatkami schodowymi parkingu NFM staną szklane wiaty. Będą kosztować prawie 3 mln złotych

 

*****

 

Narodowe Forum Muzyki jest największym tego typu obiektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Znajduje się w nim m.in. sala koncertowa z 1800 miejscami, trzy sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, studio nagrań, przestrzeń wystawiennicza i parking podziemny.

 

Cała inwestycja - wedle zapisów w najnowszym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym miasta - pochłonęła ponad 500 mln złotych. Niespełna 150 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych. Władze miasta zapewniają, że mimo późniejszego niż pierwotnie szacowano terminu oddania obiektu, te pieniądze nie są zagrożone.

 

Przypomnijmy, że gdy latem 2013 roku na budowę wchodził nowy, wyłoniony w przetargu wykonawca, zapewniano, że prace zakończą się w połowie stycznia 2015 roku. A dodajmy, że pierwotnie - gdy cała inwestycja ruszała - zapowiadano, że NFM zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

 

Ten termin stał się jednak nieaktualny, gdy jesienią 2012 roku warszawski Mostostal (pierwszy wykonawca obiektu) zerwał kontrakt z miastem.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~glewes 2016-01-09
    16:18:47

    1 0

    Weźmy w końcu sprawy w swoje ręce! Urzędnicy! Jak słyszę ten coroczny bełkot, to mi się niedobrze4 robi! Siedzi jedna z drugą biurwa i ogląda się na Wodza, co Wódz na to! A Dudi ma to głęboko w de. I tak czekają na decyzje sprawy błahe i ważne - jak remonty ulic i chodników! Nie da się chodzić, żeby nie wpaść do kałuży lub błota pośniegowego! Plac Muzealny gdzie jest szkoła, sąd i Policja leżą tory i bruk nie przełożony od 30- lat! Na Zielińskiego straszą płyty od Gomułki! Dość robienia z Wrocławia skansenu i reklamowania go za 5 mln zł w mediach światowych jakby był Paryżem bo nim nie jest i nie będzie, choćby Dudi zbudował jeszcze 100 galerii handlowych! Pokażmy temu kmiotowi z Miksztat gdzie jest Jego Miejsce

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.