zamknij

Wiadomości

Utrudnienia w ruchu i dodatkowa komunikacja w związku z FLOW

2016-06-09, Autor: Dagmara Noszczyk
W związku z organizacją widowiska FLOW w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, 11 czerwca w godzinach wieczornych mogą nastąpić utrudnienia w ruchu ulicznym. Dla ułatwionego powrotu uczestników, uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów.
Na czas widowiska zamknięte dla ruchu pieszych zostaną: trasa łącząca Halę Targową i plac Bema, Most Pokoju oraz ulica Purkyniego.

Zmiany dotyczyć będą też komunikacji miejskiej. W związku z tym, w godzinach 20:50 - 23:30 planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 6, 8, 9, 11, 17, 23 oraz linii autobusowych A, N, 904 i 914.

Reklama

  • Linia 6 w kierunku pętli Krzyki zostanie skierowana objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny do placu Dominikańskiego.
  • Tramwaje linii 8, 9, 11 i 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.
  • Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy alei Kromera, od ulicy Kazimierza Wielkiego pojadą objazdem przez ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Drobnera do placu Bema.
  • Autobusy linii A i N jadące w kierunku Alei Piastów i Dworca Głównego PKP, od ulicy Wyszyńskiego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Sienkiewicza, Piastowską, Rondo Reagana, most Grunwaldzki do placu Społecznego. Autobusy na trasie objazdu nie będą zatrzymywały się na żadnym przystanku.
  • Kursy linii strefowych 904 i 914 zostaną skrócone do przystanku "Ogród Botaniczny" i będą kursowały w relacji Łozina/Domaszczyn - Ogród Botaniczny – Łozina/Domaszczyn.

Aby ułatwić powrót z widowiska, uruchomione zostaną dodatkowe kursy nocnych autobusów:

Linia 241

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana (peron 2) - pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki - Kochanowskiego - mosty Jagiellońskie – Kwidzyńska – Działdowska – Kowalska - Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego - Irkucka – Królewska - Osiedle Sobieskiego (pętla).
Autobusy linii 241 będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kowal, Psiego Pola i Osiedla Sobieskiego o godzinie: 23:50, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25 i 0:45.

Linia 243

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska -Traugutta - pl. Wróblewskiego - Traugutta - Krakowska - Opolska - Tyska - Księże Wielkie
Autobusy linii 243 będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Pilczyc i Osiedla Kosmonautów o godzinie: 23:35, 23:40, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:40.

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Na Ostatnim Groszu - Orlińskiego - Rondo Szomańskiego - Horbaczewskiego - Balonowa - Bystrzycka – Bajana - Lotnicza – Pilczyce
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Księża Wielkiego o godzinie: 23:30, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:30.

Linia 245

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Rybacka - Zachodnia - Poznańska - Długa - Starogroblowa - Popowicka - Pilczycka - Kozanowska – Kozanów
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Popowic i Kozanowa o godzinie: 23:40, 23:50, 0:00, 0:15 i 0:25.

Linii 246

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego – mosty Warszawskie - Kromera – Boya-Żeleńskiego – Berenta - pl. Daniłowskiego - Kasprowicza - Broniewskiego - Obornicka – Zajezdnia Obornicka
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kromera, Karłowic i Różanki o godzinie: 23:40, 23:50, 0:10, 0:20 i 0:45.

Linia 247

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich – Krzyki
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku pętli Krzyki o godzinie: 23:45, 0:10, 0:20 i 0:45.

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – Grodzka - most Uniwersytecki - Drobnera - Łokietka - Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - Żmigrodzka - Kamieńskiego – Kamieńskiego pętla
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Dworca Nadodrze i Karłowic o godzinie: 23:40, 23:55, 0:10 i 0:30.

Linia 249

Trasa:Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Robotnicza - Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Nowego Dworu o godzinie: 23:50, 0:05, 0:10, 0:15, 0:20 i 0:45.

Linia 251

Trasa: Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka - Kościuszki - Piłsudskiego - pl. Legionów - Grabiszyńska - Solskiego - Aleja Piastów
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kromera, Psiego Pola i pętli przy ulicy Litewskiej o godzinie: 23:35, 23:45, 0:10, 0:20 i 0:40.

Trasa: Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi – pl. Dominikański - bł. Czesława - św. Katarzyny - Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie - pl. Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej – mosty Warszawskie - Kromera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Gorlicka – Litewska - Poleska - Kiełczowska - Żmudzka – Litewska (pętla)
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku FAT-u, Oporowa i Alei Piastów o godzinie: 23:50, 0:15 i 0:45.

Linia 253

Trasa: Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Bacciarellego – Bartoszowice
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Kosmonautów, Pilczyc i Leśnicy o godzinie: 23:30, 23:45, 23:55, 0:15 i 0:25.

Trasa: Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza – Kosmonautów – Kamiennogórska - Małopolska - Wielkopolska - Złotnicka - Kosmonautów - Średzka – Trzmielowicka – Płońskiego - Leśnica
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Biskupina i Bartoszowic o godzinie: 23:30, 23:40, 23:50, 0:10 i 0:20.

Linia 255

Trasa: Petrusewicza - Borowska - Świeradowska – Gaj-pętla
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Gaj o godzinie: 23:45, 0:15 i 0:25.

Trasa: Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Spółdzielcza - Monte Cassino - Mickiewicza - Sępolno
Autobusy dodatkowe będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Sępolna o godzinie: 23:35, 23:45, 23:55 i 0:15.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w 2020 roku we Wrocławiu dojdzie do więcej niż 100 wykolejeń tramwajów?




Oddanych głosów: 1343