Vitezslav Lavicka: Lubambo Musonda ma w sobie duży potencjał

2019-02-25, Autor: Artur Gołdyn

Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin w meczu 23 kolejki Lotto Ekstraklasy 2:0. - Wygraliśmy derby i atmosfera w szatni jest świetna, ale w pierwszych minutach mieliśmy spore problemy - podsumował poniedziałkowy mecz szkoleniowiec WKS-u Vitezslav Lavicka.

O przebiegu spotkania...
Cieszę się. Wygraliśmy derby i atmosfera w szatni jest świetna, ale muszę przyznać, że przez pierwsze 20-25 minut mieliśmy spore problemy. Muszę pochwalić moich zawodników za reakcję na grę przeciwnika. Pierwszą bramkę zdobyliśmy po bardzo dobrze zrealizowanym stałym fragmencie gry. Muszę pochwalić zawodników za sposób, w jaki go rozegrali, ale także pochwały należą się całemu sztabu trenerskiemu, którzy przygotowali takie rozwiązanie. Dobrze rozpoczęliśmy drugą połowę. Druga bramka uspokoiła grę. Cieszę się, że meczu udał nam się z taktycznego punktu widzenia. Cieszy czyste konto. Chciałbym również podziękować kibicom za wspaniały doping.

O pierwszych 20-25 minutach...
Chcieliśmy grać kombinacyjnie, po ziemi. Przed meczem mówię każdemu zawodnikowi co należy do jego zadań. Prawdą jest, że Zagłębie Lubin na początku grało wysokim pressingiem co zmusiło nas do gry górą. Muszę jednak docenić zawodników za to, jak zagrali dobrze taktycznie.

O grze Mateusza Radeckiego i możliwości wystawienia go na środku ataku...
Mateusz to dla nas bardzo ważny gracz. Gra na innej pozycji niż wcześniej. Jesteśmy zadowoleni z jego gry. Możemy się zastanowić nad wystawieniem go na pozycji środkowego napastnika, gdy będzie taka konieczność.

O kontuzji Jakuba Łabojko...
Miał skurcze. Obawiałem się, czy to coś poważniejszego, ale to tylko skurcze i powinien niedługo być dostępny.

O występie Lubambo Musondy...
Pracował bardzo ciężko w tym spotkaniu. Grał dużo w defensywie. Cieszę się, że zaliczył asystę przy bramce Marcina Robaka. Ma w sobie duży potencjał, który możemy wykorzystać, a on sam chce być dużo lepszym zawodnikiem.