Wiadomości

Volley Spartan Cup: 3 kolejka rozgrywek

2011-01-29, Autor: Spartan, pk
W trzeciej kolejce rozgrywek Volley Spartan Cup triumfowały zespoły Art Staff, TST Kogeneracja i Bikkoplast.

W pierwszym meczu spotkały się ekipy z Art Staff i Korki. Poczatek seta należał do Michała Guszpita, zawodnika Art Staff, który rozpoczął dwoma asami serwisowymi. W tej partii spotkania można było zaobserwować serię błędów własnych po obu stronach siatki, przejścia dołem, zagrywki w aut, dotknięcia siatki i do tego słaba komunikacja między zawodnikami obu zespołów doprowadziły do stanu 13:13. Skuteczna gra w ataku Łukasza Żamojdy i trudna zagrywka Tadeusza Antoniaka pomagają wyjść na 2-punktowe prowadzenie drużynie  Korków. Jednak niezawodny w polu ataku Grzegorz Białek pozbawia rywali złudzeń o wygranej kończąc pierwszą partię spotkania 25:23. W drugiej części meczu zawodnicy z Art Staff nie dopuszczają już do tak dużej jak wcześniej ilości błędów własnych dzięki czemu kontrolują grę do samego końca spotkania. Do zwycięstwa w drugim secie znaczenie przyczynia się Borys Stefańczak zdobywając atakiem aż 5 kolejnych punktów.

Najlepszym zawodnikiem ze zwycięskiego zespołu wybrany został Borys Stefańczak, z zespołu Korki Wojciech Struzik.

MVP meczu zawodnik zespołu Art Staff Borys Stefańczak

W kolejnym spotkaniu trzeciego dnia rozgrywek Ligi Volley Spartan Cup rywalizowały ze sobą dwa zespoły grupy B: TST Kogeneracja – Videoexpress pl. Dobry początek chłopaków z  Videoepress pl. zapowiadał wyrównane spotkanie ale doświadczenie TST Kogeneracja znów wzięło górę. Ściana bloku Piotra Ponety i Mateusza Dzięciołowskiego okazała się być nie do przejścia dla przeciwników, co doprowadziło do 5 - punktowej przewagi Kogeneracji. Kilka prostych błędów w dograniu piłki do siatki zawodników Videoexpress skutecznie wykorzystuje czujny środkowy drużyny przeciwnej Piotr Poneta, kończąc pierwszą partię spotkania dużą przewagą 25:12. Już od początku drugiego seta spokojnie i pewnie punkt po punkcie powiększa swoją przewagę zespół TST Kogenarcji. Nie mogąc poradzić sobie z przyjęciem trudnej zagrywki Jarka Wieruszewskiego zawodnicy Videoexpress zostają w tyle 8:15. W doskonałej dyspozycji tego dnia był Maciej Malinowski, który bombardując silnymi atakami i równie silną zagrywką swoich rywali kończy spotkanie  25:16.

Najlepszym zawodnikiem ze zwycięskiego zespołu wybrany został Piotr Poneta a z zespołu Videoexpress pl. Łukasz Mieczkowski.

MVP meczu został zawodnik z TST Kogeneracji Maciej Malinowski.

Ostatnie spotkanie tego dnia pomiędzy Volley StepByStep i Bikkoplastem okazało sie być najbardziej emocjonujące i wyrównane. Od początku pierwszej partii na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł zespół Bikkoplast ale trudna zagrywka Dariusza Górnickiego z Volley StepByStep szybko pomogła odrobić straty. Dzięki dokładności i precyzji w rozegraniu Kuby Rejno zawodnicy Bikkoplastu mieli znacznie ułatwioną grę na siatce. Jednak od momentu pojawienia się w polu zagrywki Leszka Mazura z Volley StepByStep Kuba nie miał możliwości rozegrania skutecznego, do tej pory tzw. pierwszego tempa ponieważ jego koledzy nie mogli poradzić sobie z przyjęciem trudnej zagrywki Leszka. Dzięki temu zawodnicy Volley StepByStep wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej partii wygrywając ją 25:19. Nie mogąc pogodzić się z porażką, w drugim secie zespół Bikkoplast wyszedł w pełni zmobilizowany i bojowo nastawiony. Bardzo dobra gra na siatce Łukasza Pawluka, do tego trudna zagrywka Krzysztofa Wnęka i nie do zatrzymania ataki Marcina Klimczaka doprowadzają do wyniku 25:23 dla Bikkoplastu i stanu 1:1 w setach. W ostatniej decydującej partii spotkania od samego początku kontrolują grę zawodnicy Bikkoplastu, jednak Volley StepByStep nie poddaje sie bez walki. Niezawodny w ataku Paweł Gardias pomaga odrobić dużą stratę punktów swojego zespołu. Jednak złudzeń o zwycięstwie w tym meczu pozbawia zawodników Volley StepByStep leworęczny Marcin Klimczak zdobywając serie punktów skutecznym atakiem. Czujny w bloku Krzysztof Wnęk przyczynia się do zakończenia trzeciej partii 15:9 i całego meczu 2:1 dla Bikkoplastu.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Bikkoplastu wybrany został Łukasz Pawluk a w zespole Volley StepByStep Przemysław Kłapkowski.

MVP meczu zawodnik z ekipy Bikkoplast – Marcin Klimczak.