Volley Spartan Cup: SMS Olimp ogrywa Dżentelmenów

2011-02-09, Autor: Piotr Kolisko
6 lutego rozegrana została 5 kolejka Volley Spartan Cup. Dzień rozpoczął się od nieprzyjemnej dla zawodników Gromu Wrocław niespodzianki. Przeciwnicy-ekipa zespołu Smogorzowa Wielkiego nie pojawiła się w niedzielny poranek w miejscu rozgrywek, w związku z czym sędziowie zmuszeni byli odgwizdać walkowera!

W drugim spotkaniu rywalizowały ze sobą drużyny TST Kogeneracji i Volley StepByStep. Dobry start w pierwszym secie zanotowała Kogeneracja. Trudna zagrywka Jacka Kowalskiego i skuteczny atak ze środka Zbigniewa Świetlickiego pozwoliła na uzyskanie przewagi punktowej. Silne ataki  Pawła Gardiasa i Leszka Mazura okazały się nie wystarczające na pokonanie dobrze ustawionego bloku drużyny z Kogeneracji, co doprowadziło do kilku punktowej przewagi ekipy TST. Przy stanie seta 16:9 dla Kogeneracji trener Przemysław Kłapkowski poprosił o czas Przerwa ta okazała sie być bardzo potrzebna, ponieważ po niej zawodnicy Volley StepByStep zaczęli skutecznie odrabiać straty. Przewaga Kogeneracji zmniejszyła się już tylko do 4 punktów, ale kilka prostych błędów w dograniu po stronie Volley bezlitośnie wykorzystuje Piotr Poneta i Zbigniew Świetlicki kończąc pierwszego seta 25:17.

Drugiego seta od bardzo trudnej zagrywki rozpoczyna Paweł Pawelec, dzięki czemu Volley StepByStep wychodzi na 4 punktowe prowadzenie. Zdenerwowany trener Kogeneracji już przy stanie 0:4 wykorzystuje pierwszy czas. Jak przystało na kapitana zespołu-Kazimierz Bobela przerywa złą passę swojego zespołu zdobywając pierwszy punkt. Zmobilizowani zawodnicy Kogeneracji odrabiają straty zdobywając aż 5 punktów z rzędu. Nie do zatrzymania na siatce okazał się Waldemar Binkowski zdobywając 3 punkty efektownym atakiem. Dzięki bardzo dobrej grze rozrywającego Pawła Pawelca, koledzy z zespołu mieli dużo wariantów w wyborze kierunku ataku. W tej partii spotkania gra toczyła sie punkt za punkt. W końcówce jednak doświadczenie wzięło górę i mimo walecznej gry w obronie Volley StepByStep, przeciwnicy wygrywają seta 25:22 i całe spotkanie 2:0.

Najlepszym zawodnikiem Volley StepByStep zastał wybrany Paweł Gardias, a w TST Kogeneracji  Piotr Poneta.

MVP meczu został zawodnik TST Kogeneracji Jacek Kowalski.

W trzecim meczu 5 kolejki rozgrywek zmierzyli się FC Dżentelmeni i SMS Olimp. Od początku spotkania wysokie prowadzenie zapewnił sobie SMS Olimp. W ataku szalał Paweł Bracisiewicz nie dając  żadnych szans w obronie przeciwnikom. Po każdym punkcie zdobytym przez FC Dżentelmenów na sali rozlegał się krzyk i pisk wiernych fanek. :) Zarówno pierwszą jak i drugą partię spotkania sporą przewagą punktów wygrywa SMS Olimp, ale FC Dżentelmenom każdy z zespołów może pozazdrościć takiego Klubu Kibica!!!

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu został Paweł Bracisiewicz, a w drużynie FC Dżentelmenów Marek Kaniuka.

MVP spotkania został zawodnik SMS Olimp Paweł Bracisiewicz.