Wiadomości

W czwartek o 12 pojedziemy odcinkiem AOW z autostrady do lotniska

2011-05-04, Autor: Bartłomiej Knapik
W czwartek o 12 oficjalnie otworzony zostanie opóźniony prawie pół roku odcinek obwodnicy autostradowej między autostradą A4 a lotniskiem, choć magistrat zmienia organizację ruchu na rondzie Pileckiego i ul. Granicznej – gdzie samochody dojadą tym odcinkiem obwodnicy dopiero w sobotę. Dlaczego? Bo może. A dlaczego magistrat nie zmienia organizacji na rondzie wcześniej? Bo nie chce powiększać i tak sporego już chaosu spowodowanego niemożliwością porozumienia się urzędników.

Reklama

O co w tym wszystkim chodzi? Zgodnie z prawem prezydent miasta na prawach powiatu, a więc np. Wrocławia, zarządza każdą drogą w administracyjnych granicach miasta, chyba że jest to autostrada albo droga ekspresowa. Tymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kłopot w tym, że zamiast rozmawiać - obie instytucje wysyłają sobie pisma:
(UM Wrocław): otwórzcie AOW w weekend prosimy, żeby kierowcy mieli się czas przyzwyczaić do zmian, a ci, którzy będą chcieli się „przejechać”nową obwodnicą mogli to zrobić nie powodując większych korków.
GDDKiA) otwieramy AOW jak najszybciej bo i tak jesteśmy spóźnieni.

I całe szczęście, że ktoś jest tu mądrzejszy:
- Przyjmujemy do wiadomości, że przecinanie wstęgi jest ważniejsze niż komfort i bezpieczeństwo – komentuje Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Urząd miasta chciał, aby obwodnica została otwarta w weekend, bo to rozwiązanie wypróbowane – które daje czas kierowcom na przyzwyczajenie się do zmian gdy ruch na ulicach jest mniejszy.
Informację, że AOW zostanie otworzona wcześniej magistrat przyjmuje do wiadomości, ale organizacji na rondzie Pileckiego, czyli wprowadzenia pierwszeństwa przejazdu pojazdom wyjeżdżającym z Granicznej na rondo (w stosunku do pojazdów wyjeżdżających z ulicy Mińskiej) nie przestawi.
- Tablice informujące o planowanej zmianie pierwszeństwa są już ustawione w obrębie ronda i wszędzie jest data 7 maja. Zdajemy sobie sprawę, że część kierowców jeździ na pamięć i nie chcąc powodować większego chaosu tej daty się będziemy trzymać – dodaje.

Co o tym myśleć? (i tu wyraźnie zaznaczamy, że jest to komentarz). Gdyby było normalnie jeden mężczyzna/kobieta zadzwoniłby/przyszedł do drugiego mężczyzny/kobiety – i się dogadał. Bo z AOW na węźle lotnisko da się zjechać tylko w Graniczną. Więc mężczyzna/kobieta zarządzający AOW musi się porozumieć z zarządzającym mężczyzną/kobietą ul. Graniczną. U nas się nie udało.
Najsmutniejsze jest to, że ludzie żyją z podatków tego, co pisze te słowa, i tych, którzy je czytają.

A tak wygląda ten odcinek.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~ 2011-05-04
  19:05:02

  0 0

  Te podchody są najweselszą rzeczą w naszej lokalnej "apolitycznej" polityce.

 • ~ 2011-05-04
  21:57:42

  0 0

  Kolejny przykład kompromitacji władz miasta i totalnego nieróbstwa i niedbalstwa o interesy komunikacyjne miasta!!! Przecież władze miasta twierdziły, że już w grudniu były przygotowane na otwarcie tego odcinka AOW i puszczenie tranzytu przez ten rejon miasta a winą o opóźnienia obarczały własnie GDDKiA.

 • ~ 2011-05-04
  22:05:45

  0 0

  zed weź leki trolu

 • ~ 2011-05-04
  23:53:17

  0 0

  To jest śmieszne, że dyrekcja i miasto nie potrafią porozmawiać i robią cyrki medialne. Mimo wszystko dyrekcja bardziej się tu zbłaźniła, gdyż w grudniu mówiła, że nie może oddać autostrady, bo miasto nie gotowe. A jak było faktycznie, to widzimy dopiero teraz, gdy otwierają po 4 miesiącach prac...
  Natomiast miasto już postawiło znaki zmieniające organizację ruchu na rondzie Pileckiego od soboty. Teraz będą zmieniać tą datę na tablicach na jutro? Może to drobiazg, ale ciekawe, czy nie doprowadzi do jakiejś stłuczki...

 • ~ 2011-05-05
  03:43:26

  0 0

  Panie Czuma. Co mogło być głupszego niż otwieranie Obwpodnicy Śródmiejskiej w dzień Wszystkich Świętych przy b;laskiu fleszy? Pamięć kruciutka.

 • ~ 2011-05-05
  07:50:44

  0 0

  miasto od dawna wiedziało jak będzie z otwieraniem AOW a to że nieudolnośc i indolencja zawsze wygrywa nie jest żadnym zaskoczeniem - to problem szefa Pana Czumyu że nie przygotował sie odpowiednio Pozatym trzymam kciuki za GDDKIA bo Magistrat tez miał ich gdzies jak wprowadzał sibie zakazy wjzadu dla ciężarówek więc ktos pokazuje panu R.D gdzie jego miejsce i gdzie kończy sie jego władza!

 • ~ 2011-05-05
  09:22:05

  0 0

  Ciekawe, ale wszyscy maja rację... i autor tekstu i strony konfliktu, a także wszyscy forumowicze... dawno się z czymś takim nie spotkałem

 • ~ 2011-05-05
  10:05:01

  0 0

  no własnie, nie wiadomo jak tu komentarze pisać- kazdy ma trochę racji i swego za skóra- ciekawe co z tego wyjdzie;-)

 • ~ 2011-05-05
  10:46:24

  0 0

  po przepychają się i otworzą. To jest sztandarowy projekt i dla Wrocławia i dla rządu Polskiego. Nie mogło się obejść bez cyrków. Ważne, że już za parę miesięcy będziemy mieli tak bardzo potrzebną obwodnicę autostradową.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.