W derbach Wrocławia Śląsk lepszy od Ślęzy

2012-07-14, Autor: mw
W derbach Wrocławia piłkarze Śląska pokonali Ślęzę 2:0. Był to jednak tylko sparing. Dla zespołu Oresta Lenczyka ostatni sprawdzian przed pojedynkiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Sam wynik spotkania był sprawą drugorzędną. Dla Śląska spotkanie ze Ślęzą było treningiem przed meczem w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a dla tych drugim doskonałą okazją do sprawdzenia się na te mistrzów Polski.

Różnica w umiejętnościach piłkarskich nie podlegała dyskusji. Śląsk był zdecydowanie lepszy i już do przerwy powinien prowadzić. W 4. minucie na bramkę Ślęzy uderzał Mateusz Cetnarski, który został obsłużony świetnym prostopadłym podaniem przez Przemysława Kaźmierczaka, ale golkiper gości sparował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę potem to Kaźmierczak miał dobrą okazję, lecz jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny.

Ślęza się broniła i wyprowadzała kontrataki. Po jednej z takich akcji mogła wyjść na prowadzenie, ale Mariusz Pawelec zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. W sytuacji sam na sam znalazł z Marianem Kelemenem był też Rafał Brusiło, ale bramkarz Śląska nie dał się pokonać.

Za to gola dla Śląska zdobył Łukasz Gikiewicz, jednak jego radość nie trwała długo, bo arbiter dopatrzył się zagrania ręką napastnika i bramki nie uznał.

W końcu w 49. minucie Sebastian Mila trafił do siatki. Pomocnik Śląska zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale dobrze między słupkami spisywał się Marcin Gąsiorowski. Bramkarz trzecioligowca wybronił m.in. mocne strzały Pawła GarygiSylwestra Patejuka. Gąsiorowski był jednak bezradny w 74. minucie spotkania, kiedy dwójkową akcję z Cetnarskim płaskim strzałem skutecznie wykończył Rafał Grodzicki.

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Mila (49), Grodzicki (73).

Śląsk: Kelemen (46 R.Gikiewicz) - Socha (46 Menzel), Kowalczyk (46 Wasiluk), Pawelec (46 Grodzicki), Mraz (46 Spahić) - Cetnarski (46 Elsner), Kaźmierczak (46 Stevanović) - Sobota (46 Patejuk), Mila (67 Cetnarski), Ł.Gikiewicz (46 Garyga) - Diaz (67 Ł.Gikiewicz).

Ślęza: Gąsiorowski (74 Król) - Bielski, Kątny, Dorobek, Stawowy, Rajter (64 Synowiec), Brusiło (64 Hajdamowicz), Flejterski (64 Pałys), Niewiadomski (46 Jamrozowicz), Janas (46 Stadnik), Mrowiec (46 Buryło).