Wiadomości

W ekspresowym tempie miasto przebudowało jedną z uliczek na Krzykach. Pojawił się też próg spowalniający [ZDJĘCIA]

2015-02-14, Autor: jg
Modernizacja ulicy Wieczornej dobiegła końca. Mieszkańcy, w ramach przeprowadzonej inwestycji, otrzymali nową nową nawierzchnię jezdni i chodników, odwodnienie oraz progi spowalniające.

Reklama

Na początku października urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wybrali firmę, która zajęła się przebudową ulicy Wieczornej. W przetargu triumfowało przedsiębiorstwo Remat z Wrocławia, które podjęło się zadania za kwotę 738 tysięcy złotych.

 

– Wybrano jedyną złożoną na zadanie ofertę, spełniającą wymogi SIWZ i ustawy Prawo zamówień publicznych – informowali pracownicy ZDiUM. Prace trwały do stycznia.

 

 

Co dokładnie zmieniło się na ulicy Wieczornej? Zakres zadania obejmował przebudowę instalacji podziemnych oraz budowę nowej nawierzchni. Wiele prac trzeba było wykonać również na skrzyżowaniu z ulicą Zefirową.

 

Mieszkańcy, w ramach przeprowadzonej inwestycji, otrzymali nową nową nawierzchnię jezdni i chodników, odwodnienie oraz progi spowalniające.

 

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Zdruzgotana 2015-02-14
  19:37:11

  0 4

  Progi zwalniające bez pionowego oznakowania mnożą się na wrocławskich (patrz np. Nenckiego), wąskich, ślamazarnych ulicach i tylko patrzeć, kiedy ktoś takie położy na Piłsudskiego, Armii Krajowej, Jedności Narodowej. Dlaczego nie, przy tych ulicach mieszkają też ludzie kochający spokój i ciszę, bez pretensji do elitarności, ale z takim samymi prawami, jak reszta. Tylko gdzie tu SENS istnienia miasta. Może zamiast marnować pieniądze na remonty ulic, ich asfaltowanie a potem progowanie, robienie farbowanych wysp i ograniczeń zostawić zaorane ulice, ekologiczne, bez betonu i asfaltu, zapewniające wolna jazdę po tak szybkim mieście, jak Wrocław- I miejsce w Polsce w najwolniejszym poruszaniu się po ulicach.

 • ~Jorg 2015-02-15
  20:05:14

  1 0

  Tylko patrzeć jak buractwo pozastawia te chodniki sowimi burakowozami.

 • ~aloha 2015-02-16
  10:07:15

  2 0

  @Jong, akurat w takich miejscach 100% ludzi parkujących na chodnikach to mieszkańcy tych budynków, wiec skoro im to nie przeszkadza to po co się czepiać?

 • ~Sowa 2015-02-16
  12:54:28

  0 0

  @Jorg, sowie burakowozy niewątpliwie pochodzą z pobliskiej ulicy Sowiej, więc łatwo będzie schwytać sprawców tego niecnego czynu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.