zamknij

Wiadomości

W niedzielę zamykają ślimak na Społecznym, objazd przez parking przed urzędem

2011-05-01, Autor: Bartłomiej Knapik
W nocy z 1 na 2 maja rozpoczyna się remont estakady wschodniej na pl. Społecznym. Od miesięcy jest ona w tak fatalnym stanie, że pojazdy cięższe niż 3,5 tony nie mogą po niej jeździć. Konstrukcja przejdzie remont a za kilka lat zostanie rozebrana.

Reklama

Konstrukcja estakady na pl. Społecznym przejdzie gruntowną konserwację, przy okazji wymieniona zostanie nawierzchnia oraz betonowe elementy,  które w tej chwili zabezpieczone są siatką, nowe będą też barierki oraz system odwadniający a teren pod wiaduktem zostanie uporządkowany tak, by nie gromadziła się tam woda. 

Objazd zamkniętej estakady wschodniej poprowadzony będzie od  mostu Grunwaldzkiego,  przez zjazd w prawo na parking urzędu wojewódzkiego z obustronną eliminacją parkowania oraz ruchu pojazdów ciężarowych.
Przeprojektowano sposób parkowania na placu przed urzędem wojewódzkim oraz odgrodzono drogę prowadzącą objazd od parkingu. Utrzymano istniejące przejście piesze przez parking i zabezpieczono miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Wyjazd z parkingu  w ulicę Wyszyńskiego prowadzony jest dwoma pasami, pas lewy w lewo, pas prawy w lewo, na wprost i prawo.
Od strony ul. Purkyniego na skrzyżowaniu z ulicą Wyszyńskiego pozostawiono możliwość wyjazdu jedynie w prawo na strzałce jazdy warunkowej. Od ulic Słowackiego i Purkyniego dojazd do ulicy Wyszyńskiego i Urzędu Wojewódzkiego kierowany jest ulicami Podwale w lewo w Traugutta i na estakadę w stronę Mostu Pokoju.Naprawione estakady będą służyć kierowcom tylko przez jakiś czas. Później ma się rozpocząć przebudowa całego placu Społecznego.
Kiedy później? Tego nikt nie wie i przewidzieć nie potrafi.
- Mamy plan miejscowy na pl. Społeczny. Wiemy co chcemy zrobić. W ciągu następnego roku pojawi się koncepcja tego, w jakiej kolejności trzeba tu podejmować działania. Ile chcemy za konkretne działki pod konkretne budynki. Jednak tempo naszych działań zależy od rynku. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, ale rynek nieruchomości wciąż nie daje takich możliwości, jakie dawał jeszcze kilka lat temu – mówi w wywiadzie dla nas Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. - Plac społeczny wymaga dwóch rzeczy. My musimy zbudować infrastrukturę, a deweloperzy budynki. Na tę naszą część trzeba pieniędzy. Można je zarobić sprzedając grunty, i tak to jest poukładane, ale czy rynek to przyjmie? Moim zdaniem coś może się tu rozpocząć na przełomie 2013 i 2014 roku. Co do estakad: musimy je wyremontować. Ich stan jest tak zły, że wymagają remontu, albo się zawalą. Kryzys przesunął plany, jakie mieliśmy dla pl. Społecznego, o jakieś cztery lata. To z jednej strony smutne, ale z drugiej szczęśliwie się składa, że nie będziemy remontować obiektów, które byłyby rozbierane rok później – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że estakada wschodnia, po remoncie będzie w stanie przetrwać 10 – 15 lat. Czy postoją tak długo?
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2011-05-02 00:49:28

  Dudu, kryzys już się zkończył i nie zwalaj wszystkiego na kryzys a raczej popatrz na komepetencje i zaprzepaszczenie szans miasta przez obecne władze! Zadłużenie Wrocławia i nic nie robienie w innych dziedzinach niż stadion odbija się tym, że inni nawet średniacy nas wyprzedzają!

  0 0
 • ~ 2011-05-02 10:14:30

  ~zed, jeśli nie piłeś to napij się... tekst jest o placu i estakadach, a nie o prezo, który jest w nim nieistotnym dodatkiem. Kiedy ruszy - może ruszy przebudowa, to tego preza już nie będzie na stołku, a może innemu prezo się to uda...

  0 0
 • ~ 2011-05-02 10:49:07

  poprzedniku- nie wiem czy znasz układ panujący we Wrocławiu- tu rządzi prezio i kilka osób z bliskiego otoczenia( wpadają na pomysł, wykonują telefon...i ma grać!! dlatego wszystko niestety cała krytyka spływa na niego bo większość decyzji zapada na kolegium prezydenta lub co gorsza nieformalnie.....fachowców sie u nas nie słucha bo bo po co, mamy swoich wielepków co to ich nazwiska są powszechnie znane.....

  0 0
 • ~ 2011-05-08 15:14:21

  Z12CpQ bhkkxutcofrw

  0 0
 • ~ 2011-05-09 15:17:42

  lDwFTV , [url=http://kihfpqlnxvgs.com/]kihfpqlnxvgs[/url], [link=http://zdesuiqsapds.com/]zdesuiqsapds[/link], http://rbinnrquytwp.com/

  0 0
 • ~ 2011-05-11 16:31:40

  EuKztS vjefidakgonv

  0 0
 • ~ 2011-05-15 17:31:55

  Qa6oNq , [url=http://nlvhxviyrnhj.com/]nlvhxviyrnhj[/url], [link=http://zeinhttjryma.com/]zeinhttjryma[/link], http://fjtnbvtpgxwp.com/

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy podobają Ci się tatuaże?Oddanych głosów: 90