zamknij

Wiadomości

W sobotę między 13 a 19 manifestacja związkowców zablokuje miasto

2011-09-16, Autor: bk
Euromanifestacja rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim o godz. 13.00 a zakończy na wrocławskim Rynku. Sam przemarsz ma trwać do 16, ale związkowcy zaczną wyjeżdżać z Wrocławia dopiero około godz. 19.

Reklama

Ponieważ we Wrocławiu spotykają się szefowie narodowych banków i ministrów finansów wszystkich państw europejskich – do naszego miasta przyjadą też związkowcy.
Europejska Konfederacja Związków Zawodowych podjęła decyzję o zorganizowaniu we Wrocławiu w tym dniu euromanifestacji pod hasłem "Tak - dla europejskiej solidarności, tak - dla miejsc pracy i praw pracowniczych, nie - dla polityki cięć".

Manifestacja rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim o godz. 13.00 a zakończy na wrocławskim Rynku wystąpieniami liderów central związkowych z całej Europy około godz. 16.00.

Plan manifestacji przedstawia się następująco:
Od godz. 10.00 związkowcy zbierają się na terenie stadionu olimpijskiego
13.00 wymarsz manifestacji i następnie przemarsz ulicami Wrocławia
15.00 wejście do Rynku
Od godz.15.00 wystąpienia liderów central związkowych
17.00 zakończenie manifestacji.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2011-09-16 10:15:52

  Nie mogli ich puścić do Rynku boczną ulicą koło Urzędu Wojewódzkiego i Muzeum? Ci związkowcy są nienormalni. Zablokują całe miasto, bo nie podoba im się, że trzeba oszczędzać w dobie kryzysu. To jest dla nich tak trudne do zrozumienia, że trzeba zwolnić parę osób aby firma nie padła i nie zwolniła wszystkich. A Ci szefowie związków to oni są najlepsi.. zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy i nic nie robią tylko namawiają swoich kolegów do strajkowania, bo jak to tak, że oni tak mało zarabiają. Już dawno wszystko powinno być sprywatyzowane i wtedy niech by sobie strajkowali. Słyszał ktoś o strajku związkowców w HP, Nokia albo Tesco? Nie, te barany potrafią postawić się tylko tam gdzie są udziały skarbu Państwa, a rząd od razu reaguje żeby tych paru głosów w wyborach nie stracić. Wywalić to bydło z roboty na zbity pysk i będzie wtedy spokój.

  0 0
 • ~ 2011-09-16 10:54:34

  W sobotę o godzinie 19 na wrocławskim Rynku przy Pręgierzu ruszy legalna manifestacja patriotyczna organizowana przez wrocławskich narodowców, kibiców Śląska i Sparty. Na sobotę przypada bowiem 72 rocznica ataku komunistycznego ZSRR na Polskę. Cel akcji jest prosty - uczczenie pamięci tych, którzy we wrześniu 1939 roku zostali podstępnie napadnięci przez komunistycznych żołdaków. Uczczenie pamięci tych, którzy zostali strzałami w tył głowy zabici za to, że byli Polakami. Cel akcji jest prosty - pokazanie, że spadkobiercy bandyckiej idei czerwonej gwiazdki mają się dobrze do dzisiaj. Przypomnijmy, że nie tak dawno redaktorzy z Placu Solnego zachęcali mieszkańców Wrocławia do palenia zniczy na grobach morderców z Armii Czerwonej. II Wojna Światowa nie zakończyła się. Walka trwa nadal. Walka między nami - Polakami, a nimi - komunistyczną zarazą. Oni czczą pamięć morderców z Armii Czerwonej - my mamy obowiązek pamiętać o Polakach, którzy oddali życie za tą która nigdy nie zginie. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia na manifestację rac

  0 0
 • ~kde44 2011-09-16 13:47:33

  człowieku, ty się nie wstydzisz tak pod nazwiskiem?! zmądrzejesz za parę lat, a ślady głupoty w sieci zostaną...

  0 0
 • ~rocky 2011-09-16 15:00:54

  @kde44 , a dlaczego ma się wstydzić , dlatego że jest Polakiem i Patriotą , pisze prawdę

  0 0
 • ~ 2011-09-16 15:12:50

  polskość i patriotyzm nie mają nic wspólnego z narodowcami

  0 0
 • ~rocky 2011-09-16 16:06:08

  jak temat jest niewygodny to zaczyna się stara śpiewka o \"Kibolach z narkotykami\" i \"narodowcach\" a UBeckie niszczenie narodu przez tych co dwa razy dwa nie wiedzieli ile jest ale za to mocno pałą bili to albo stara sprawa albo nieważna

  0 0
 • ~poprawka 2011-09-17 16:37:17

  No włąśnie, różne lewackie środowiska dziś manifestują, a o rocznicy czerwonego najazdu, tfu "wyzwolenia spod burżuazyjnej władzy polskich panów" nic gazety nie piszą - nawet tuwrocław. Szkoda.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Polska powinna wpuścić uchodźców z białoruskiej granicy?
Oddanych głosów: 186