Wiadomości

W sobotę rusza przebudowa Zwycięskiej. Droga cały czas ma być przejezdna

2012-08-29, Autor: Jarosław Garbacz
W końcu mieszkańcy południa Wrocławia doczekali się przebudowy ulicy Zwycięskiej. Inwestycja rozpocznie się już w sobotę i potrwa około 17 miesięcy. Urzędnicy zapewniają, że w tym czasie ulica ma być cały czas przejezdna w obu kierunkach.

Reklama

Od dawna wiadomo, że przebudowa ulicy Zwycięskiej nie będzie wiązała się z poszerzeniem drogi do dwóch jezdni w obu kierunkach. Na drodze pojawią się jedynie wydzielone lewoskręty tak, aby kierowcy dojeżdżający do stale rozrastających się okolicznych osiedli, nie blokowali aut na głównej drodze Ołtaszyna. Na dwóch skrzyżowaniach pojawi się też sygnalizacja świetlna - chodzi o krzyżówki Zwycięskiej z Agrestową oraz z Kutrzeby i Gałczyńskiego. Dodatkowo przebudowana zostanie też sama ulica Kutrzeby.

Mieszkańcy okolicy od dawna głowią się, w jaki sposób będą się poruszać, gdy ulica będzie w przebudowie. Urzędnicy jednak uspokajają. – Przez cały czas trwania inwestycji zamierzamy utrzymać przejezdność dla ruchu w obu kierunkach – zapewnia Marek Szempliński z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje.


Choć to dobra wiadomość dla kierowców, to wcale nie oznacza, że żadnych utrudnień w rejonie Zwycięskiej nie będzie. W połowie września możemy się tam spodziewać m.in. zwężeń przy skrzyżowaniu z ulicą Ołtaszyńską, gdzie będzie powstawało rondo. Zmotoryzowani będą musieli być również czujni w obrębie skrzyżowania Zwycięskiej z aleją Karkonoską, gdzie drogowcy będą budować osobne skręty.

>Zobacz jak po zakończeniu inwestycji będzie wyglądała ulica Zwycięska.

Przypomnijmy, o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę ul. Zwycięskiej i Kutrzeby pisaliśmy na początku lipca. Najkorzystniejszej ofertę złożyła firma Skanska, która za łącznie trzy zadania zaproponowała blisko 25 mln złotych brutto. Była to najniższa kwota spośród ośmiu złożonych ofert.

- Ponieważ pierwsze roboty budowlane mają być prowadzone poza jezdnią, ograniczenia w ruchu dotyczyły będą głównie pieszych. Niemniej mogą wystąpić utrudnienia w postaci miejscowych zwężeń i ruchu maszyn budowlanych. Przepraszamy za utrudnienia, prosimy zwracać uwagę na oznakowanie - zaznaczają urzędnicy.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2012-08-29
  17:33:00

  0 0

  Wszystko fajnie, przypomnę jednak, ze już na początku mamy opóźnienie w stosunku do zapowiedzi. Pierwsze informacje mówiły o rozpoczęciu prac zaraz po EURO, kolejne o 10 sierpnia. Ale oczywiście lepiej jeśli prace rozpoczną się od początku września, gdy kończą się wakacje i większość wrocławian wróci już do miasta. Aż dziwię się że nie poczekali na studentów, do października...
  Druga sprawa - w tej chwili ciężko jest przejść na 2 stronę ul. Zwycięskiej. Czy pomyślał ktoś o światłach na przejściu dla pieszych koło Kawalerzystów i DODRu? Rondo spowoduje, że ruch od ronda do Karkonoskiej będzie ciągły...

 • ~zmotoryzowany 2012-08-29
  20:30:15

  0 0

  to sobie kup trabanta i bedziesz przejezdzal z jednej strony na druga malkontencie. Co za roznica czy zaczna w czerwcu styczniu czy poazdzierniku? remont potrwa ponad rok wiec i tak w tych miesiacach bedzie utrudnienie

 • ~ 2012-08-30
  03:44:50

  0 0

  Wydaje Ci się że nie ma różnicy czy remont zacznie się w okresie mniej obciążonym i miesiąc czy dwa wcześniej przed zimą? Hmm. Remont potrwa niemal półtora roku, ale weź pod uwagę że termin dotyczy 2 odległych odcinków - nie sądzę żeby remont trwał jednocześnie na obydwu.
  Pisząc o trabancie, widać że nie masz pojęcia co tutaj się dzieje - teraz w godzinach szczytu przejść możesz tylko wtedy, gdy stoi korek lub gdy dostatecznie szybko biegasz, nie idziesz z dzieckiem i lubisz ryzyko. Po wybudowaniu ronda ruch może być na tyle płynny, że może się zdarzyć, iż sytuacji w której samochody stoją i możesz miedzy nimi przejść będzie mniej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.