Wiadomości

W sobotę wyłączmy na godzinę światła

2011-03-24, Autor: Agnieszka Nesterowicz
W najbliższą sobotę będzie miała miejsce ogólnoświatowa akcja "Godzina dla Ziemi". Fundacja WWF (World Wildlife Fund) namawia, żeby tym dniu między godziną 20.30 a 21.30 wyłączyć światła. We Wrocławiu zgasną między innymi: Urząd Miasta na Nowym Targu, Renoma, Outlet Factory, Ossolineum, Park Handlowy Bielany oraz most Uniwersytecki.

Reklama

- Chcemy być razem z milionami ludzi na całym świecie, które tego samego dnia, o tej samej godzinie, na godzinę, symbolicznie gaszą światło. Tym samym przeciwstawiając się jednemu z największych zagrożeń – mówi na temat udziału w przedsięwzięciu, Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

 

 

 

 

"Godzina dla Ziemi" to największa na świecie akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych. W Polsce będziemy obchodzić ją po raz czwarty. Na świecie trwa od 2007 roku i ma za zadanie wspierać zachowania proekologiczne. Udział w akcji zadeklarowało już 130 państw, ze wszystkich kontynentów.

 

- Nie chodzi o oszczędzanie energii, bo nie powstrzymamy zmian klimatu, oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę. Symbolicznym gestem gaszenia światła, przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączymy się podczas globalnej demonstracji zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI- czytamy na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi/.

 

W inicjatywę zaangażowały się Polskie gwiazdy, które w zabawnych filmikach namawiają do innych uciech, przy ktorych światło jest zbędne.

 

 

 

A Wy, co będziecie robić w sobotni wieczór przy zgaszonym świetle? Piszcie swoje pomysły na wykorzystanie "Godziny dla ziemi" dla siebie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2011-03-24
  13:03:44

  0 0

  Kolejna idiotyczna akcja która i tak nie ma nic wspólnego z ekologią - prąd wytwarzany jest na bieżąco-nie jest magazynowany i w przypadku gdy sieć nie odbiera wytworzonej ilości prądu trzeba ten prąd wysłac do innej sieci, np za granicę-efekt ekologiczny jest żaden bo i tak tyle samo prądu zostanie w tym czasie wyprodukowane ale rozłozy się go po całej możliwej infrastrukturze-lub dojerzie do przeciążenia sieci....gdyby elektrownie miały pismene oświadczenia o czasowym zmniejszeniu poboru energii wtedy mozmnaby ograniczyc ilośc wytwarzanej energii na ten czas-inaczej sprawa jest bezsensowna....

 • ~ 2011-03-24
  13:40:50

  0 0

  zgadzam sie z goja: ta akcja jest bezmyslna, pozera energie i czas na zorganizowanie sie, a praktycznie nie ma zadnych pozytywnych efektow. a pomyslmy ile pradu, papieru zabiera zorganizowanie tej akcji, powiadomienie ludzi o niej itd.

  zamiast siedziec godzine po ciemku, lepiej w ciagu dnia przez godzine pozbierac smieci z okolicy. syf na ulicach taki, ze az sie wierzyc nie chce ze mieszkam w jednym z najbardziej "rozwinietych" miast kraju.

 • ~ 2011-03-24
  14:27:16

  0 0

  Podrujnuję wysłać wszystkich ekologów w Kosmos.
  Będzie najbardziej ekologiczne rozwiązanie.
  A my Tu sobie poradzimy doskonale bez nich!

 • ~ 2011-03-24
  14:29:05

  0 0

  Miało być proponuję.
  A i dokładnie wtedy zapalę w domu wszystkie możliwe światła.
  Nich zobaczą, że są na tym świecie ludzie którzy maja własny rozum i nie da się ich przekonać, że ekologia ma coś wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.

 • ~ 2011-03-24
  14:39:34

  0 0

  ekologia to bardzo kosztowna zabawa-wiedza o tym na przykład wlasciclele nowy diesli z filtrem cząstek stałych.....jak będziemy bogatym krajem, to będziemy mogli sobie pozwalac na zagrywki proekologiczne- póki co mamy inne zmartwieniana.......

 • ~ 2011-03-25
  01:05:04

  0 0

  Ciekawe, czy ktoś obliczył, jakie obciążenie sieci będzie w momencie, kiedy ci ludzie włączą świata równocześnie ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.