zamknij

Wiadomości

W zajezdni na Grabiszyńskiej ma być muzeum, ale nikt nie wie co z autobusami

2011-08-26, Autor: Bartłomiej Knapik
Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” przejmie w przyszłym roku zajezdnię przy ul. Grabiszyńskiej, żeby zrobić tam muzeum. Kłopot w tym, że MPK wciąż nie wie, co zrobić z autobusami tam stacjonującymi.
- Adaptacja hali do nowych potrzeb będzie kosztowała około 10 milionów złotych. W tej chwili finalizujemy rozmowy z MPK i już w przyszłym roku przejmiemy zajezdnię – mówił nam wczoraj Marek Mutor szef Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.
Po remoncie historyczna hala zajezdni stanie się przestrzenią muzealną. Pokazy multimedialne, wielkie przestrzenne aranżacje, gry i wskazówki edukacyjne, światło i dźwięk – to wszystko znajdzie się w hali zajezdni. Pierwsi zwiedzający zagoszczą tu w 2014 roku.

- Na pewno będziemy się z ul. Grabiszyńskiej wyprowadzać, ale nie policzyliśmy jeszcze wszystkich kosztów tego, czy taniej będzie nam rozbudować Obornicką, bo takie mamy możliwości, czy jednak budować drugą zajezdnię. Rozmawialiśmy o gruntach w okolicach osiedla Jerzmanów. Ostatecznej decyzji nie ma, bo wszystko musimy dokładnie wyliczyć – mówił w wywiadzie dla nas w połowie lipca Władysław Smyk, prezes MPK.
Od tego czasu nic się nie zmieniło.



- Wciąż nie mogę powiedzieć, czy rozbudujemy Obornicką czy zbudujemy nową bazę. Zespół zajmujący się tą sprawą był w Warszawie oglądać tamtejsze zajezdnie, które są tak duże, jak mogłaby być Obornicka, gdyby została rozbudowana – mówi Władysław Smyk. - W tej chwili analizują, czy da się u nas zastosować tamte rozwiązania. Liczymy też ewentualne koszty dojazdów na pętle i zjazdów z tras, gdyby zdecydować się na wariant z jedną zajezdnią. Efekty poznam w drugiej połowie września i potem podejmę decyzję – dodaje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
  • ~v 2011-08-26 10:26:39

    Dlaczego znowu z jakimś idiotycznym pomysłem kojarzę Dutkiewicza,który rozgłaszął o nim dumnie na konferencji? Oczywista kwestia - najpierw martyrologia, szlachetna idea i kolejne muzeum nie wiadomo czego - a autobusy? Niech MPK je zakopie najlepiej. Pareset sztuk przeszkadza w w kolejnej "wizji" . Przy okazji zmniejszą się korki i kilka linii samo się zlikwiduje - w czym specjalizuje się obecna polityka miasta

    0 0
  • ~wroclawianin 2011-08-26 12:45:50

    tu się nie da dalej mieszkać... Wstyd!!! Panie Dutkiewicz i przydupasie CZUMO!!!

    0 0
  • ~o!o 2011-08-26 14:38:23

    Zajezdnia na Grabiszyńskiej coraz mniej nadaje się na zajezdnię dla nowoczesnych, dużych autobusów. Niestety także Obornicka nie ma rezerw by przyjąć całą flotę MPK - była budowana dla solówek, a nie przegubowców a powiększanie jej powierzchni oznacza kosztowne prace ziemne jeszcze przed wykonaniem nawierzchni. Faktem jest, że autobusy powinny jeździć, a nie stać w zajezdniach. Dla nocnego postoju nie jest potrzebna zajezdnia, wystarczy strzeżony plac - który w ciągu dnia może służyć wrocławianom. Na peryferiach jest jeszcze trochę tanich gruntów, które mogą za dnia służyć jako Park&Ride, nocą jako postój autobusów. Rozciągnięcie rzetelnej komunikacji na peryferia zachęci "tambylców" do odstawienia swoich aut... Zbyt proste? Potrzebne są zdecydowane decyzje w dziedzinie KZ, a nie tylko malowanie pasów i rugowanie autobusów z centrum.

    0 0
  • ~tantus 2011-08-26 15:21:35

    Tak, jak napisałem już na innym forum - te działania są znakomitym podsumowaniem ogólnego stosunku władz miasta do komunikacji miejskiej. Tzn. autobusy się wyrzuci, a mieszkańcy w zamian dostaną "pokazy multimedialne, wielkie przestrzenne aranżacje, gry i wskazówki edukacyjne, światło i dźwięk". Przecież wiadomo, że to najpilniejsze potrzeby mieszkańców Wrocławia...

    0 0
  • ~Wrockanin 2011-08-26 16:40:45

    Kolejna "fontanna" bez sensu.

    0 0
  • ~wiesiek 2011-08-26 18:13:43

    czy w końcu te bezsensowne i drogie pomysły urzędasów ktoś powstrzyma?!!
    chyba wystarczy "most" nad lądem... - głupota megalomanii /oczywiście zabawka nie za "swoje"/...
    http://wroclaw.hydral.com.pl/395992,foto.html

    0 0
  • ~ 2011-08-26 19:20:17

    "Nie wyrzucaj starych butów dopóki nie masz nowych" - tak rozumuje prosty człowiek i to się mniej więcej sprawdza w życiu codziennym. Niestety we Wrocławiu trzeba wylać dziecko z kąpielą i nie bacząc na problemy Poznania robi się dokładnie to samo. Ten pomysł jest tak głupi, że aż się komentować nie da.

    0 1
  • ~cba 2011-08-26 19:48:31

    "Przestrzenie multimedialne" brzmi dokładnie tak głupawo i ogólnikowo jak "usługi doradcze" czyli oficjalne a w istocie lewe faktury gdzie można wpisac dowolną wartość każdej niewymiernej usługi.Mieszkańcy wręcz zdychają z głodu takich atrakcji - obawiam się że bez światełek, muzyczki,kolorowych obrazków i pogadanek nie wiadomo o czym na ul.Grabiszyńskiej około 25 tysięcy mieszkańćów naszego miasta po prostu zdechnie :)

    Autobusy won - najlepiej do jednej zajezdni na peryferiach. Będą korki przy wyjazdach i zjazdach taboru a jak już trafi się drobna stłuczka na głównej ulicy tego Jerzmanowa (gdzie chcą od podstaw stawiać nowa zajezdnię!) albo straż pożarna zatarasuje drogę w celu zdejmowania kotka z jabłonki - żaden autobus nie wyjedzie na miasto. Qźwa ci ludzie się pozamieniali na łby nawet nie z końmi a z chomikami chyba.Prezydencie Dutkiewiczu! Apeluję o wyburzenie piekarni Mamut i wybudowanie w jej miejscu meczetu -po co komu chleb skoro w społeczeństwie jest 0,7 % islamistów i oni koniecznie muszą mieć komfortowy pałac do modłów

    0 0
  • ~ 2011-08-26 19:51:08

    wiesiek po pierwsze ten \"most\" to dzieło RZĄDU RP po drugie tam są bagna itd itp. No ale każdy powód do narzekania na RD jest dobry nawet jeśli nie ma nic z nim wspólnego to go jakoś powiążemy...

    0 0
  • ~wroclawianin 2011-08-26 20:54:35

    może po prostu zaprotestować przeciw kolejnym durnym pomysłom naszych cwaniaczków? oni w ogóle sie nie liczą z naszym zdaniem...
    Obalić Dutkiewicza i jego świtę !!!

    0 0
  • ~kwaskowy zapach 2011-08-28 00:58:07

    To muzeum nie jest nikomu potrzebne. Dokumentowaniem najnowszej historii miasta i Ziem Zachodnich zajmuje się z powodzeniem od lat zarówno Muzeum Miejskie, jak i - niezależnie - Ossolineum, które ma specjalny dział temu poświęcony. Po co więc trzecia placówka o tym samym zakresie zainteresowań, w dodatku tworzona na publiczne pieniądze? I przez zespół mocno ideologicznie ciążący ku PiS? Jak dla mnie to kolejny sposób na wypromowanie się kilku osób i ciepła przechowalnia dla ich krewnych i znajomych.

    0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy województwo dolnośląskie powinno się wycofać ze współprowadzenia Narodowego Forum Muzyki?




Oddanych głosów: 67