Kultura
Warsztaty flamenco z Muzeum Etnograficznym
W Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę „Pe drom baro… Na wielkiej drodze. Od Cyganów do Romów”. W ramach towarzyszących jej wydarzeń odbędą się warsztaty Bogumiły Delimaty, tancerki flamenco i malarki.
5 sierpnia odbędą się warsztaty flamenco dla początkujących. Od godz. 11.00 do 15.00 będzie można poznać: wprowadzenie do Flamenco, palos, compas/rytm, technikę oraz choreografię/Por Tangos. Kolejnego dnia grupa średnio-zaawansowana zmierzy się z choreografią/Por Alegrias.
Cena: 120 zł/osoba przy wpłacie do 21 lipca
Zobacz także
150 zł/osoba przy wpłacie od 22 do 28 lipca
Zapisy: 71 344 33 13, [email protected]
Termin zapisów: do 28 lipca 2017
Miejsce: sala klubu Puro Tango, pl. Orląt Lwowskich 2, Wrocław
Bogumiła Delimata „La Bogusha” to tancerka flamenco, malarka. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Sola, Carlosem Torres „Llaguita” czy Pilar Lopez oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem i Martą Guisado-Czaplą.
Ważnym elementem działalności Bogumiły Delimaty są także inicjatywy kulturalne skierowane do członków społeczności romskich – ich fundamentem są działania warsztatowe łączące wątki integracyjne (poznawanie się, nawiązywanie współpracy pomiędzy osobami pochodzącymi z różnych środowisk romskich oraz nie-romskich) oraz stricte edukacyjne (rozwijanie i poszerzenie umiejętności tanecznych profesjonalnych tancerek romskich o elementy tańca flamenco). Bogumiła Delimata posiada również doświadczenia aktorskie – występowała w sztukach teatralnych: "Katarzy" (reż. Adam Kwaśny), "Gilori" oraz "Konstrukcje słowne kojarzące się z wolnością i swobodą" (reż. Paweł Buszewicz).
Współtworzyła także opracowanie muzyczne mszy flamenco - inspirowane twórczością Enrique Morente. Ostatni okres to dla Bogumiły Delimaty czas artystycznego powrotu do tańca i pieśni polskich Cyganów, które filtruje przez pryzmat doświadczeń zdobytych we flamenco.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert