Ważna wygrana Impel Gwardii w Mielcu

2011-03-21, Autor: Łukasz Maślanka
Bardzo ważną wygraną zanotowały siatkarki Impel Gwardii Wrocław. Zespół Rafała Błaszczyka wygrał w Mielcu z miejscową Stalą. I ma duże szanse na to, by zakończyć rundę zasadniczą PlusLigi kobiet na wymarzonym piątym miejscu.

Mielecka Stal na własnym parkiecie jest groźna dla każdego. Przekonały się o tym wiceliderki PlusLigi, siatkarki Atomu Trefla Sopot, które w Mielcu przegrały 2:3. Na tak trudny teren jechały gwardzistki, które musiały wygrać, by zachować marzenia o piątym miejscu na koniec rundy zasadniczej PlusLigi kobiet.

Po pierwszym secie można było się obawiać, czy wrocławianki nie powtórzą wpadki z meczu w Sopocie, kiedy to zdobyły tylko 38 pkt. w całym spotkaniu. W Mielcu w pierwszej partii zdobyły ledwie 11 “oczek” i przegrały seta z kretesem. Później było jednak już tylko lepiej. W kolejnych setach gwardzistki coraz lepiej grały w bloku, na właściwe i wysokie jak zawsze obroty wskoczyły dwie “strzelby” Gwardii, Katarzyny: Jaszewska i Mroczkowska. I gwardzistki wygrały dwa kolejne sety bez większych kłopotów. Solidnie napracować się musiały tylko w ostatniej, czwartej partii meczu. Mielczanki walczyły o wygraną do samego końca. Ale mocniejszymi nerwami popisały się siatkarki Impel Gwardii i wróciły do Wrocławia z tarcza, pokonując Stal 3:1.

Na zawodniczki Rafała Błaszczyka w rundzie zasadniczej czekają jeszcze dwa mecze. Szalenie ważne będzie spotkanie zaplanowane na 29 marca. Wtedy do Wrocławia przyjedzie aktualny mistrz Polski, BKS Aluprof Bielsko-Biała. W tym sezonie broniące tytułu bielszczanki dołują, ale też mają chrapkę na piąte miejsce w tabeli. I na pewno w meczu z Impel Gwardią będą twardo walczyć o każdą piłkę. Sezon zasadniczy wrocławianki zamkną 2 kwietnia meczem z Muszynianką Fakro w Muszynie.

Stal Mielec - Impel Gwardia Wrocław 1:3 (25:11, 19:25, 15:25, 23:25).