Ważne zwycięstwo Impelu w cieniu dramatu [RELACJA]

2017-02-16, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały w spotkaniu 20. kolejki Orlen Ligi zespół Grot Budowlanych Łódź 3:1. Zwycięstwo w ważnym meczu zeszło jednak na dalszy plan, bo prawdopodobnie bardzo groźnej kontuzji doznała jedna z liderek wrocławskiej drużyny, Agata Sawicka.

Zawodniczka po jednej z akcji w czwartym secie nienaturalnie wygięła kolano i padła na parkiet wyjąc z bólu. Trudno określić stan zdrowia siatkarki bez dokładniejszych badań, ale dało się słyszeć, jak sama siatkarka ze łzami w oczach mówiła, że to "znowu to samo". W 2015 roku Sawicka zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie, więc istnieje podejrzenie, że raz jeszcze odniosła taką kontuzję, ale tym razem w prawym kolanie.

Impelki przed niespełna dwoma tygodniami przegrały z Budowlanymi Łódź 2:3 w półfinale Pucharu Polski (mimo prowadzenia w setach 2:0 i 22:17 w trzeciej partii) i bardzo szybko dostały okazję do rewanżu. Od samego początku wśród wrocławianek widać było ogromną determinację. Impel grał bardzo dobrze blokiem - szczególnie Agnieszka KąkolewskaMonika Ptak - a akcje skutecznie wykańczała Katarzyna Konieczna.

Podopieczne Marka Solarewicza zachowywały zimną krew w końcówkach setów - w pierwszym dzięki serii punktów wygrały do 19, a w kolejnym do 23. W drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt, a wrocławianki znów postawiły skuteczny blok, który przyniósł im kilka ważnych punktów.

W trzecim secie w grze nerwów w końcówce lepsze były Budowlane. Bardzo dobrze spisywały się Kaja Grobelna i kapitan łódzkiego zespołu Sylwia Pycia. Impelki musiały gonić wynik, ale ostatecznie zabrakło odrobiny szczęścia - trzeciego seta przyjezdne wygrały 25:23.

Wrocławianki nadawały ton rywalizacji w czwartym secie, aż do stanu 15:8. Wówczas przydarzyła się wspomniana kontuzja Agaty Sawickiej, a na parkiecie w jej miejsce pojawiła się niedoświadczona Magdalena Stasiak. Młoda libero nie wystrzegła się kilku prostych błędów i potrzebowała paru chwil na "wejście" w mecz, ale dzięki pomocy trenera i wskazówkom koleżanek z zespołu, prezentowała się na parkiecie poprawnie, dokładając ważną cegiełkę do istotnego zwycięstwa.

Łodzianki chciały wykorzystać chwilowe rozbicie Impelek, ale nie były w stanie przeciwstawić się potężnym atakom Katarzyny KoniecznejMegan Courtney. Ostatecznie Impel wygrał czwartą partię do 21, a cały mecz za trzy punkty. Jednak zwycięstwo schodzi na dalszy plan, a cały zespół Impelu trzyma kciuki za Agatę Sawicką. Optymistycznym akcentem może być to, że siatkarka zeszła do szatni o własnych siłach, co może świadczyć jedynie o naciągnięciu więzadeł, a nie zerwaniu.

Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)