Ważne zwycięstwo wrocławskich siatkarek [RELACJA]

2019-02-17, Autor: prochu

Zespół Volley Wrocław wygrał w meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z DPD Legionovią Legionowo 3:0. Bardzo ważne zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Marka Solarewicza poprawić swoją sytuację w tabeli. Tytuł MVP spotkania otrzymała Natalia Murek.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, jednak zespół z Legionowa od stanu 6:6 zaczął budować przewagę, którą utrzymywał przez większą część seta. Wrocławianki nie poddawały się, fantastycznie w obronie grała Magdalena Kuziak, natomiast w ataku punkty zdobywała Aleksandra Rasińska. To właśnie jej znakomite zagrania, w połączeniu z punktowymi atakami Natalii Murek, spowodowały, że gospodyniom udało się doprowadzić do remisu 19:19 w końcówce seta, a w decydujących momentach nie zadrżała im ręka i wygrały 25:23.

Druga partia rozpoczęła się ponownie od wyrównanej walki. Podopieczne Marka Solarewicza jako pierwsze wyszły na prowadzenie, które stopniowo powiększały aż do siedmiu punktów. W tym secie bardzo dobrze w ataku grała Natalia Murek, natomiast na siatce świetnie spisywała się Magdalena Soter. Siatkarki z Legionowa stopniowo odrabiały straty, jednak wrocławianki grały znakomicie i nic nie było w stanie im zagrozić. W końcówce jeszcze powiększyły swoje prowadzenie i ostatecznie wygrały seta 25:15.

W trzeciej odsłonie legionowianki od początku narzuciły swoje tempo, prowadziły nawet 8:0. Siatkarki z Dolnego Śląska zdecydowanie gorzej zaczęły sobie radzić w przyjęciu, myliły się również w ataku. Podopieczne Piotra Olenderka utrzymywały przewagę, jednak w #VolleyWrocław wciąż bardzo dobrze grała Aleksandra Rasińska, która mocnymi atakami zdobywała dla swojego zespołu. Wrocławianki stopniowo niwelowały straty i doprowadziły do remisu 14:14. W zespół Legionovii wkradła się nerwowość i siatkarki zaczęły popełniać błędy. Podopieczne Marka Solarewicza powróciły natomiast do swojej dobrej gry z dwóch poprzednich setów i wyszły na trzypunktowe prowadzenie - 20:17. W końcówce ich przewaga jeszcze wzrosła i ostatecznie punktowym atakiem ze środka Anna Łozowska zakończyła seta. Wrocławianki wygrały 25:20 i cały mecz 3:0.

- Dużo w naszej grze się poprawiło, jesteśmy bardziej pewne siebie we wszystkich elementach i to pokazujemy na boisku. Wiele dobrego do zespołu wniosły nowe zawodniczki. Lepiej nam się trenuje i też mentalnie to pomaga, bo wiemy, że jeśli coś nam nie pójdzie to jest ktoś, kto może wejść i zagrać lepiej - komentuje rozgrywająca #VolleyWrocław, Weronika Wołodko.

- Zupełnie inaczej podeszłyśmy do dzisiejszego meczu niż do wszystkich wcześniejszych. Wiedziałyśmy, że możemy wygrać i nie brałyśmy innej opcji pod uwagę. Widać, że to dało pozytywny efekt. Takie samo nastawienie jak dzisiaj, chcemy mieć przed następnym spotkaniem z zespołem z Bydgoszczy. Zostały nam trzy mecze do końca fazy zasadniczej i musimy zawalczyć o zwycięstwo i punkty w każdym spotkaniu - dodaje atakująca #VolleyWrocław, Aleksandra Rasińska.

Obecnie wrocławianki zajmują dziewiąte miejsce z 17 punktami na koncie i jednym "oczkiem" przewagi nad dziesiątym PTPS-em Piła i czterema punktami nad jedenastym MKS-em Kalisz. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zespoły te mają rozegrane dwa mecze mniej.

#VolleyWrocław - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:15, 25:20)