Ważny krok w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:2

2019-03-30, Autor: Łukasz Maślanka

W tym sezonie Ekstraklasy, Śląsk Wrocław na wyjazdach grał mizernie. Ale przełamanie wrocławian przyszło w kluczowym momencie sezonu, akurat na start trudnej walki o utrzymanie w lidze. W Gdyni Śląsk pokonał Arkę 2:0.

Na ten mecz trener Śląska Vitezslav Lavicka posłał do boju skład nieco inny w porównaniu do tego, z którego korzystał w meczach ligowych przed przerwą na mecze reprezentacji Polski. Duet stoperów stworzył Wojciech GollaDjordje Cotra, który zaliczył pierwszy występ w tym roku, po odbyciu kary zawieszenia nałożonej na niego za niesportowe zagranie w grudniowym meczu z Koroną Kielce. Na lewej obronie zameldował się Mateusz Hołownia, a w środku pola Lumambo Musondę zastąpił Damian Gąska, miejsce kontuzjowanego Mateusza Radeckiego zajął zaś Jakub Łabojko.

Te roszady przyniosły efekt. Na owoce kibice Śląska musieli jednak poczekać do drugiej połowy tego meczu. W 60. minucie swojego premierowego gola w Ekstraklasie zdobył Jakub Łabojko. W 88. minucie drugie trafienie dla Śląska dorzucił Igors Tarasovs, który tym samym zaliczył istne wejście smoka, bo na boisku pojawił się zaledwie minutę wcześniej.

Dzięki zwycięstwu w Gdyni, Śląsk ma 30 pkt. i zwiększył swoją przewagę nad przedostatnią obecnie Wisłą Płock do 6 pkt. Wzrosła też przewaga wrocławian nad konkurentami w walce o utrzymanie. Górnik Zabrze i Miedź Legnica tracą obecnie do Śląska 3 “oczka”.

Teraz przed wrocławianami trudne zadanie. Już we wtorek, 2 kwietnia, podejmą u siebie Miedź Legnica. Śląsk zagra drugi mecz w zaledwie kilka dni, do tego po długiej podróży na północ Polski. Drużyna musi więc w ekspresowym tempie zregenerować siły, aby wygrać kolejny bardzo ważny mecz. Bo zwycięstwo z Miedzią może dać Śląskowi duży spokój w dalszej walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)