Wiadomości
We Wrocławiu będzie mniej placówek dla niepełnosprawnych dzieci
Zespół Szkół Specjalnych nr 27 ma swoja siedzibę przy pl. Grunwaldzkim 3b, jednak Specjalna Szkoła Podstawowa nr 104 i Gimnazjum Specjalne nr 57 funkcjonować mają tylko do końca tego roku szkolnego. Taka decyzja podyktowana jest brakiem dostatecznej ilości uczniów w obu placówkach.
Obecnie w tej szkole podstawowej nie ma ani jednego wychowanka, zaś do gimnazjum uczęszcza 5 uczennic klasy III, które wraz z końcem roku powinny uzyskać dyplom. Na terenie placówki odbywają się również zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z upośledzeniem w stopniu głębokim, jednak będą oni mieli zapewnioną dalszą edukację w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym nr 10 przy ulicy Parkowej 27.
– Rodzice muszą tylko wystąpić o skierowanie do Wydziału Edukacji – podkreśla Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w urzędzie miejskim.
W obiekcie Ewangelickiego Centrum Diakoni przy ul. Wejherowskiej 28 w tej chwili funkcjonują dwa specjalne ośrodki numer 8 i 9. Od września przekształcone zostaną one w Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 1. Do obu ośrodków uczęszcza obecnie prawie 200 wychowanków.
– Wszyscy uczniowie będą mogli realizować obowiązek szkolny w nowo powstałym SOSW nr 1, również pracownicy likwidowanych szkół znajdą zatrudnienie w nowo powstałym ośrodku – zaznacza Iwona Bugajska, dyrektor Wydziału Edukacji w magistracie. Zajęcia z wychowawcami dla osób głęboko upośledzonych nadal będą się tu odbywały.
Zmiany będą głosowane na najbliższej sesji Rady Miejskiej Wrocławia.
Zobacz także
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Odnalazł się 15-letni Adrian, który widziany był ostatnio we Wroclavii
38286 -
Wrocław: Atak szczurów w samym centrum miasta. "To bestyjki"
31643 -
Seryjna złodziejka w Rossmannie. Zobacz, jaki miała sposób
28708 -
Wrocław: Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte. Właściciel sprzedaje budynek
28520 -
10 miejsc we Wrocławiu, z których najtrudniej dojechać do centrum
26487
Najczęściej komentowane
-
We Wrocławiu jedna lista się nie sprawdziła. Ani dwie
4 -
Wrocław: Mieszkańcy informują o piratach drogowych. Gdzie jeżdżą za szybko?
4 -
Gigantyczny korek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
3 -
Zmiana czasu na letni już w ten weekend. W tym roku zegarki przestawiamy wyjątkowo szybko
3 -
Wrocław: Obok średniowiecznej warowni stanęły toalety toi toi. Miasto się tłumaczy
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert