Wiadomości

We Wrocławiu jak we Włoszech. Służby na ulicach apelują o pozostanie w domach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-03-22, Autor: Marta Gołębiowska

Żarty się skończyły, a ta wiosna będzie inna niż poprzednie. W Polsce mamy stan epidemii i nie powinniśmy wychodzić z domu bez pilnej potrzeby. Na ulicach Wrocławia przypomina o tym straż miejska.

Reklama

"Drodzy wrocławianie, zostańmy w domach, zrezygnujmy ze spotkań. Wiosna na nas poczeka. Wrocław na nas poczeka. Kwarantanna ma sens, gdy jest ciągła. Nie zmarnujmy naszej dotychczasowej pracy i wysiłku" - słychać przez głośniki, zamontowane na pojazdach wrocławskiej straży miejskiej, jeżdżących od soboty po ulicach. 

Strażnicy patrolują w ten sposób zwłaszcza miejsca, w których zazwyczaj bywa tłoczno - m. in. Rynek, tereny zielone, targowiska, parkingi supermarketów i boiska. Proszą o zaprzestanie handlu na targach i niewypuszczanie dzieci na podwórko. W sobotę pilnowali wejść na Wyspę Słodową, która decyzją miasta w pierwszy dzień wiosny była zamknięta. Jest to część kampanii #zostajęwdomu w weekend

Podobnie jest m. in. na włoskich ulicach, gdzie sytuacja epidemiczna jest znacznie gorsza, a obostrzenia - dużo bardziej radykalne. Ostrzeganiem mieszkańców przed epidemią i apelowaniem o niewychodzenie z domów przez megafon zajmuje się tam policja. Sprawdza też, w jakim celu ludzie poruszają się po mieście. 

Czy ograniczyłeś wychodzenie z domu do koniecznego minimum?
Oddanych głosów: 5612

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ppp 2020-03-23
  15:00:30

  7 7

  Tyle że w Polsce nie ma kwarantanny. Ani ograniczeń w wychodzeniu z domu, poza indyuwidualnie wskazanymi osobami.
  Rząd może wprowadzić taki zakaz, ale na razie nie wprowadził. A rząd wie co robi, bo ma lepszą wiedzię, no i został demokratycznie wybrany.
  Straż Miejska nie powinna podważać autorytetu rządu i twierdzić, że się myli i stan w Polsce jest tak poważny, że powinno się wszystkich poddać kwarantannie.

 • ~~~Zet 2020-03-23
  17:25:24

  46 1

  Gdyby rząd POLIN tak zrobił - to byłby stan epidemiologiczny i konieczność przeniesienia wyborów na np. jesień. Ponieważ "Chanukowycz" wtedy nie wygra - dlatego Prezes koniecznie chce przeprowadzenia ich teraz!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.