Edukacja i nauka

We Wroclawiu powstała Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy. Jest darmowa

2013-07-22, Autor: Radek Lesisz*
Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy zaprasza - z pomocą instruktora możesz odmienić codzienną drogę do pracy i rozwinąć swoje umiejętności jazdy rowerem po mieście.

Reklama

Wszyscy jesteśmy chodnikowcami. Każdy z nas tak zaczynał swoją przygodę z jazdą rowerem po mieście. Oswajanie się z ruchem odbywało się (i dalej odbywa) najpierw z perspektywy chodnika. Jeszcze nam sporo brakuje do tego, aby nauka jazdy dla dzieci wyglądała tak, jak w Holandii.

 

Nikt z nas nie otrzymał praktycznej edukacji jak jeździć po ulicach - ani od rodziców, ani od szkoły. Ba, rodzice wręcz nakazują jazdę chodnikami swoim pociechom. Jest to zrozumiałe. Jednakże, nawyków tych nie wszyscy się pozbyli wchodząc w dorosłe życie. Dalej jeździmy po chodnikach, pomimo, że większość z nas ma prawo jazdy, kupiło sobie za własne pieniądze wymarzony rower, czy nawet auto. Teoretycznie każdy z nas wie, że miejsce roweru jest na jezdni. Nie każdy jednak miał szansę, czy ochotę - z różnych powodów - zjechać z chodników na jezdnię.

 

 

My chcemy Wam w tym pomóc: pokazać, że jazda po jezdni może być bezpieczna. Że piesi, dzieci i psy biegające po chodniku nie muszą Ci więcej przeszkadzać. Że zjeżdżając z chodników rower rozwija swoje skrzydła - można przemieszczać się znacznie sprawniej i szybciej. Że jadąc po jezdni zgodnie z przepisami można poczuć się pełnoprawnym użytkownikiem dróg. Że twoja codzienna droga do pracy, czy szkoły, może wyglądać zupełnie inaczej. Że da się jeździć po ulicy i przeżyć :)

 

Jeśli chcesz otrzymać osobistego instruktora, który pomoże Ci rozwinąć umiejętności jazdy rowerem, ułożyć najbardziej optymalną dla Ciebie trasę dom-praca/szkoła-dom, zgłoś się do naszej Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy. Udział jest bezpłatny. Oferta skierowana do osób dorosłych.

 

Więcej informacji na temat inicjatywy oraz o problemach dotyczących wrocławskich rowerzystów można przeczytać na tej stronie.

 

*Autor jest szefem Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ooo 2013-07-22
  22:13:51

  0 0

  "Teoretycznie każdy z nas wie, że miejsce roweru jest na jezdni\"? No jakoś nie jest to takie oczywiste. Moim zdaniem miejsce roweru jest na ścieżce rowerowej? jeżeli tak nie jest to po kiego czorta miasto wydaje miliony na ich budowe?

 • ~w 2013-07-23
  11:08:50

  1 0

  chyba żeście zwariowali, nie będę jeździł po ulicach dopóki kierowcy przekraczają prędkość masowo!

 • ~Mrn 2013-07-23
  11:10:56

  0 0

  Proszę nie generalizować.

  > Wszyscy jesteśmy chodnikowcami.
  Może Wy. Ja nie jestem.

  > Nikt z nas nie otrzymał praktycznej edukacji jak jeździć po ulicach - ani od rodziców, ani od szkoły.
  I bierzecie się za edukację innych?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.