We Wrocławiu rządzi Forza! Lider zdecydowanie lepszy od Śląska [ZDJĘCIA]

2018-03-12, Autor: prochu

Szczypiorniści Forzy Wrocław pewnie wygrali ze Śląskiem w derbowym starciu drugiej ligi piłki ręcznej. Lider tabeli nadawał ton rywalizacji od pierwszych minut i zasłużenie zwyciężył 31:22.

Na to spotkanie specjalnie nikogo nie trzeba było motywować. Śląsk Handball Team - mimo piątego miejsca w tabeli i straty do lidera aż osiemnastu punktów - z pewnością chciał utrzeć nosa rywalowi zza miedzy, który przewodzi drugoligowej stawce. Forza natomiast po ostatnim przegranym pojedynku w Grodkowie z Olimpem chciała udowodnić, że tamten rezultat (19:29) był tylko wypadkiem przy pracy. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, iż był to niejako pojedynek o prym we Wrocławiu. W pierwszym meczu tych zespołów lepsza okazała się Forza, która "na wyjeździe" wygrała 25:20.

Tym razem lider tabeli był lepszy od samego początku. Po sześciu minutach Forza prowadziła już pięcioma bramkami (5:0), goście próbowali gonić wynik, ale bez większych efektów. Dobre zawody rozgrywali Piotr Lewalski i Michał Wiewiórski z Forzy, natomiast po stronie Śląska kolejnymi trafieniami popisywał się Krystian Pomichter. Do przerwy było 14:9. Po zmianie stron szczypiorniści WKS-u ruszyli do ofensywy, nieco odrobili straty, zmniejszając prowadzenie rywali do trzech bramek (17:14), ale chwilę potem Forza znów odskoczyła na pięć goli (20:15), a po świetnej końcówce wygrała 31:22.

Kolejne spotkania wrocławskich zespołów już w sobotę (17 marca). Forza jedzie do Obornik, by tam zmierzyć się z miejscową Spartą, natomiast Śląsk podejmie GOKiS Kąty Wrocławskie.

Forza Wrocław - Śląsk Wrocław Handball Team 31:22 (14:9)
Forza: Antosik, Cichocki, Galle - Wiewiórski 8, Lewalski 7, Burzyński 6, Bieżyński 3, Mistak 3, Tkaczyk 2, Misiurka 1, Karpiński 1, Markiewicz 0, Massopust 0, Herudziński 0, Kuczyński 0.
Śląsk: Maciak - Platt 6, Pomichter 5, Ciesiołkiewicz 3, Parzonka 3, Seroczyński 2, Wróblewski 2, Matyja 1, Wołowiec 0, Unkell 0, Biliński 0.