zamknij

Wiadomości

We Wrocławiu urzędnicy skreślają Warszawę

2011-01-31, Autor: Daria Kędzierska
Zastanawialiście się może, dlaczego we Wrocławiu skreśla się Warszawę? Czy w Polsce nie ma miejsca na dwie stolice? Tę warszawską i naszą wrocławską -Europejską Stolicę Kultury. W każdym razie we Wrocławiu droga do Warszawy została wykreślona z tablic drogowych.

Urzędnicy zapewniają, że droga na Warszawę będzie przywrócona, kiedy zostanie otwarta Autostradowa Obowodnica Wrocławia. Póki co na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej z aleją Armii Krajowej na tablicach drogowych na czerwono pozaklejano kierunek: Warszawa. 

Reklama


Na szczęście to tylko tymczasowe rozwiązanie. Bo przejeżdżający przez Wrocław kierowcy czuja się przez ten znak zdezorientowani. Na CB radiu podpowiadają sobie jak z tego miejsca dostać się do stolicy. Jednak co mają robić ci, którzy takiego radia nie mają? Kierować się znakami? Którymi?

 

Magistrat odpowiada, że do czasu uruchomienia AOW kierunek Warszawa jest kierowany do ul. Krakowskiej, a dalej przez pl. Grunwaldzki, al. Kochanowskiego na al. Jana III Sobieskiego, czyli w kierunku przeciwnym względem docelowego. Urzędnicy zapewniają, że docelowo pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą kierowane poprzez Obwodnicę Śródmiejską na AOW a napis Warszawa zostanie odsłonięty. 


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2011-01-31 11:57:39

  Redakcji nie przyszło do głowy, że znaki te zostały zamontowane z myślą o przyszłości, tak żeby za dość krótki czas nie wymieniać znaku i generować dodatkowe koszty? Prawdopodobnie wcześniej w tym miejscu nie było Warszawy, ale wtedy jakoś Redakcja nie zastanawiała się nad tym... Proszę zobaczyć, że nie ma też znaku na Opole. I co zrobią Ci biedni kierowcy, którzy chcą jechać do Opola? Napiszcie o tym też oddzielny artykuł...
  Niestety zauważyłem, że ostatnio TuWrocław.com zaczął się zajmować kompletnymi bzdurami i szukacie wszędzie dziury w całym byle tylko dowalić magistratowi. Czy naprawdę w tym mieście nie ma większych problemów niż skreślony kierunek na Warszawę? Wskazywałem już na dużo poważniejsze problemy na Muchoborze, ale widocznie nikomu z autorów portalu nie jest po drodze ta dzielnica...

  0 0
 • ~ 2011-01-31 12:03:29

  I po co to wszystko??? Musicie to zrozumieć, że Warszawa to nie to samo co Poznań, Legnica, Jelenia Góra i Zielona Góra!!! Jakbyście byli pilni z geografii w szkole podstawowej to wiedzielibyście, że to zupełnie w przeciwnym kierunku!!!

  0 0
 • ~ 2011-01-31 12:13:37

  Rafale Pietrzaku redakcji przyszło do głowy wszystko o czym piszesz i jest dumna, ze tym razem magistrat pomyślał... na zapas. Jednak w tym miejscu -przed przebudową Armii Krajowej - ruch na Warszawę kierowany był znakiem na ul. Hubską. Ci, którzy ten fakt pamiętają mogą się czuć zdezorientowani. Tym bardziej, że nie postawiono innego znaku, który mówiłby, że Warszawa jest w przeciwnym kierunku.

  0 0
 • ~ 2011-01-31 12:37:18

  @redakcja: Tylko teraz chyba kierowcy nie są kierowani na Armii Krajowej? Tylko jadą Krakowską? Jak się jedzie w złym kierunku, to nigdy się nie stawia znaków typu "zawróć". Jak ktoś jechał na pamięć i skręcił z Krakowskiej w Armii Krajowej, to niech się nie dziwi, że nie ma dalej znaków...

  0 0
 • ~ 2011-01-31 14:00:25

  Przy okazji... W Polsce klasycznie musi być 5 znaków, różnych rozmiarów, różnych formatów, itd.
  Wszystko totalnie nieczytelne, można się zgubić i zabić na drodze. Dlaczego nie można czerpać ze sprawdzonych, solidnych niemieckich wzorców?

  http://www.london-istanbul.com/Images/signs.jpg

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie kupujesz chleb?

Oddanych głosów: 224