Weekendowy dublet Taia Woffindena

2017-08-28, Autor: prochu

Zawodnik Betard Sparty Wrocław Tai Woffinden ma za sobą niezwykle udany weekend. W sobotę Anglik wygrał Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim, a dzień później był bezkonkurencyjny w turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego.

Tai Woffinden po raz pierwszy w tym sezonie wjechał do finału GP i od razu w nim wygrał. Zwycięstwo było o tyle istotne, że pozwoliło mu znacznie zbliżyć się do czołówki - obecnie w klasyfikacji przejściowej prowadzi Jason Doyle (97 pkt), przed Maciejem Janowskim (94) i Patrykiem Dudkiem (93). Woffinden jest czwarty z 89 punktami na koncie. Realne szanse na włączenie się do walki o mistrzostwo świata ma jeszcze Szwed Fredrik Lindgren, który zajmuje piąte miejsce z 87 "oczkami". Janowski w Gorzowie wypadł słabiej, bo zajął dopiero trzynaste miejsce z sześcioma punktami (2,2,0,0,2). Nieco lepszy był Vaclav Milik,  który zgromadził na swoim koncie "oczko" więcej niż klubowy kolega (2,0,3,1,1).

Woffinden kontynuował dobra passę w niedzielę w ostrowskim turnieju o Łańcuch Herbowy. Brytyjczyk nie miał sobie równych i pewnie wygrał z kompletem 18 punktów (3,3,3,3,3,3). Nieźle wypadli też Tomasz JędrzejakAndrzej Lebiediew - odpowiednio zajęli piąte i szóste miejsce, odpadając w półfinale. Jędrzejak zgromadził 10 punktów (1,1,3,3,1,1), a Łotysz 9 (2,3,0,1,3,0).

W niedzielę startowali też Maksym Drabik i Vaclav Milik. Obaj rywalizowali w Opolu w zawodach towarzyskich "Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolską Karolinkę". Czech zajął czwarte miejsce w turnieju (9 punktów - 3,2,2,2,0), a młodzieżowiec siódme (7 "oczek" - 1,2,2,2).