Wiadomości

Wicemistrz nie dał się zaskoczyć. Volley przegrywa w Łodzi [RELACJA]

2019-01-13, Autor: prochu

Siatkarki Volley Wrocław wracają z meczu z Łodzi bez punktów. Chociaż spotkanie rozpoczęło się dobrze dla wrocławianek - wygrały pierwszego seta 25:23 - to w kolejnych partiach lepsze były łodzianki i to one mogły cieszyć się z wygranej.

Pierwszy set należał do wrocławianek, które narzuciły gospodyniom swój styl gry. Siatkarki z Dolnego Śląska dobrze spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobrze atakowała Aleksandra Rasińska, a pasywny blok powodował, że wrocławianki miały kolejne szanse na wyprowadzenie kontrataków. Podopieczne Marka Solarewicza utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, które momentami wynosiło już pięć "oczek" (22:17, 24:19). W końcówce w szeregach wrocławskich nastąpiło wyraźnie rozluźnienie, co próbowały wykorzystać siatkarki ŁKS-u, broniąc cztery piłki setowe z rzędu. Parafrazując znane przysłowie - sztuka udała się za piątym razem, a Volley wygrał pierwszą partię 25:23.

To niestety koniec pozytywnych informacji na temat piątkowego starcia. Łodzianki podrażnione porażką w pierwszym secie wrzuciły wyższy bieg i pokazały, że nieprzypadkowo znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Do gry wróciły filary łódzkiej ofensywy, m.in. Regiane Bidias, która wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję na zdobycie punktu. Dobrze spisały się także rezerwowe, które pojawiły się na boisku - Daria Szczyrba oraz Agata Wawrzyńczyk. W drugim i czwartym secie miejscowe budowały przewagę na początku partii i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, z kolei w partii nr 3 gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Volley prowadził już 12:9, jednak po chwili był już remis 14:14, a następnie ŁKS zdobył pięć punktów z rzędu, przechylając szalę zwycięstwa w tym secie.

Sytuacja wrocławianek staje się coraz trudniejsza, bo choć jeszcze nie zajmują ostatniego miejsca w tabeli, zachowując punkt przewagi nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, to trzeba mieć na uwadze, że ostrowczanki mają dwa mecze rozegrane mniej. Szansa na poprawienie dorobku punktowego już w najbliższą środę - w Orbicie Volley podejmie Enea PTPS Piła. Początek meczu o godzinie 18.

ŁKS Commercecon Łódź - Volley Wrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16)
ŁKS Commercecon: Bidias (17), A.Wójcik (2), Bociek (3), Alagierska (4), Efimienko-Młotkowska (12), M.Wójcik (3), Korabiec (L) oraz Nichol, Szczyrba (10), Wawrzyńczyk (11), Gajewska (1).
Volley: Piśla (6), Rasińska (12), Soter (12), Murek (12), Gajewska (4), Łozowska (4), Kuziak (L) oraz Gancarz (4), Irzemska (3), Pancewicz (L).
MVP spotkania: Zuzanna Efimienko - Młotkowska