Wiadomości

Wiceprzewodnicząca rady miejskiej: Stachowiak-Różecka nie jest przygotowana, by rządzić Wrocławiem

2014-11-22, Autor: Tomek Matejuk
Maria Zawartko apeluje do wrocławian, by w drugiej turze wyborów nie głosowali na Mirosławę Stachowiak-Różecką. - Kandydatka PiS na prezydenta nie jest przygotowana do pełnienia funkcji włodarza naszego miasta - podkreśla wiceprzewodnicząca rady miejskiej w minionej kadencji.

Reklama

Jak podkreśla Maria Zawartko, która w minionej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej wrocławskiej rady miejskiej, Mirosława Stachowiak – Różecka jako radna Prawa i Sprawiedliwości nie miała czasu na spotkania z mieszkańcami.  

 

- W 2012 roku radna PiS będąc wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Wrocławia nie prowadziła dyżurów, na które przychodzą wrocławianie. Takie spotkania odbywały się średnio raz na miesiąc. Za nią, mieszkańców musiał przyjmować przewodniczący rady Jacek Ossowski – mówi Maria Zawartko, która w radzie jako wiceprzewodnicząca takie dyżury systematycznie prowadziła.

 

 

Zawartko podkreśla, że na tydzień przed wyborami Stachowiak-Różecka, mimo zapewnień, w dalszym ciągu nie przedstawiła swoich kandydatów na wiceprezydentów.

 

- Kandydatka PiS nie jest przygotowana do pełnienia funkcji włodarza naszego miasta. Nie ma swojego zaplecza, z którym będzie współpracowała i podejmowała najważniejsze decyzje dla Wrocławian. Tak dużym miastem nie można zarządzać w pojedynkę. To bardzo niepokojące - tłumaczy Maria Zawartko.

 

Zaznacza również, że obecna kandydatka na prezydenta w minionej kadencji za każdym razem wstrzymywała się od głosu lub głosowała przeciwko. Każdy projekt budżetu w ubiegłych czterech latach był torpedowany przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

 

- Pani Mirosława Stachowiak-Różecka będąc członek komisji Budżetu i Finansów, niestety ani razu nie zgłosiła do niego żadnej poprawki ani wniosku – mówi Zawartko i dodaje:

 

- Na pewno 30 listopada będę głosowała na Rafała Dutkiewicza, jako prezydenta sprawdzonego, świetnego stratega i człowieka z wizją. To tego zachęcam również wrocławian. Pani Mirosławie, życzę natomiast, aby spełniło się jej marzenie zasiadania w ławach sejmowych.
Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~rar 2014-11-22
  22:13:21

  4 0

  Radna z klubu Dutkiewicza mówi aby nie głosować na kontrkandydatkę Dutkiewicza. Nikt by się tego nie spodziewał ...

 • ~DW 2014-11-22
  22:57:04

  0 5

  I ma rację. Kim ona w ogóle jest żeby ubiegać się o fotel prezydencki? I to jeszcze pis. Nie - ja dziękuję. Pisowi podziękowałem już 8 czy 9 tal temu. I nie zapominam tej ich szopki jaką odstawiali na Polskiej scenie politycznej. I jeszcze ten Jaruś... z zapędami dyktatorskimi bez krzty godności osobistej (ile już było wyborów kiedy mówił, że jak przegra to się wycofuje?) PO jest mimo wszystko bardziej kompetentne. (tak - dla mnie to też jest wybór mniejszego zła, ale jeśli myślicie ze pis jak będzie, to znikną wszelkie niedomówienia, problem, że każdy będzie chwalił radę miasta? to srogo się mylicie - ponownie będzie kabaret i dopiero każdy będzie żałował wyboru).

 • ~olo 2014-11-23
  00:07:12

  8 0

  czyli nic się nie zmieni ale przynajmniej będzie nadzieja na zmiany i powiew świeżości

 • ~Profesjonalistka 2014-11-23
  00:35:27

  11 0

  Dyżurna nie oparła się pokusie podlizania Dutkiewiczowi.
  A czy Dutkiewicz przed pierwszą kadencją miał coś innego niż namaszczenie Zdrojewskiego? Czy dysponował tyloma doświadczonymi zaufanymii, żeby ich obsadzić? A i tak mylił się, np. wyrzucając jednego wiceprezydenta. A może by tak, Pani Zawartka , Prezydent Wrocławia był z prawdziwym, świeżym zapałem do pozytywistycznej pracy, honorowy, uczciwy i z planem na poprawę życia Wrocławian, a nie popisy fajerwerków i inwestycje typu gierkowskiego. Pozostali, jak Pani nazywa tzw. zaplecze Prezydenta, to powinni być profesjonalni urzędnicyi, znającymi się na rzeczy, A NIE TYLKO Z PREZYDENTEM, czy jego znajomymi.

 • ~R2r 2014-11-23
  09:57:01

  5 0

  Po to są min. dyrektorzy wydziałów, żeby znali się na rzeczy i ci powinni być wybierani w drodze konkursów. Reszta, to doradcy prezydenta, którzy niekoniecznie powinni być po linii partyjnej, a wielu mamy mądrych ludzi. Reszta to transparentność i w ważnych sprawach słuchanie głosu ludu...

 • ~m. 2014-11-23
  11:55:44

  5 0

  Czyżby ktoś bał się o swój stołek? Bo rozumiem, że Dutkiewiczy wychodził do ludzi przynajmniej codziennie?

 • ~Znawca 2014-11-23
  12:31:55

  0 7

  Otóż to, dwie kadencje Stachowiak-Różeckiej w Radzie Miasta to jedynie kontestacja i nic nierobienie, bez żadnej inicjatywy. Dowodzi tego nawet jej program w tegorocznych wyborach. Zero indywidualnego pomysłu na miasto, a jedynie powielanie tego co już jest zapisane w planach rozowju na najbliższe lata lub też co inni proponują ;) Ot, PiS-owska myśl na rozwój, polegająca na wstecznym myśleniu i stagnacji. Pewnie wielu i tak zagłosuje bezmyslnie na tę panią w myśl teorii, którą wyznaje jeden z byłych PiS-owskich działaczy, który ostatnio zabiega o względy by go ponownie Jaro przyjął (J. Kurski): "Ciemny lud wszystko kupi".Ciemny lud to PiS-owskie lemingi:) Wrocławiem i tak PiS nie będzie rządził.:) Powiem więcej PiS nie ma żadnej zdolności koncyliacji, by rządzić gdziekolwiek i czymkolwiek :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.