Wielki sukces młodych koszykarek z Wrocławia

2016-06-13, Autor: DAF
Koszykarki MKS MOS Deichmann Ślęza wywalczył złoty medal mistrzostw Polski do lat 14 na turnieju, który odbył się w Gorzowie Wlkp. W finale podopieczne Mariana Czajkowskiego pokonały MKK Sokołów Podlaski różnicą dwóch punktów (32:30).

Wrocławianki w pełni zasłużenie zdobyły mistrzowski tytuł. W przekroju całego sezonu były zdecydowanie najlepsze w kraju i nie przegrały ani jednego meczu. Począwszy od eliminacji, przez turniej półfinałowy, a na finale kończąc. W fazie grupowej zmagań w Gorzowie Wlkp. MKS MOS Deichmann Ślęza ograła miejscowy AZS PWSZ (66:51), Pałac Młodzieży Tarnów (53:49) oraz Tęczę Leszno (63:38). W półfinale wrocławianki nie dały szans zespołowi MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (49:31).Finałowa potyczka o złoty medal z drużyną z Sokołowa Podlaskiego była bardzo zacięta i wyrównana. Losy mistrzostwa Polski decydowały się na saFinałowa potyczka o złoty medal z drużyną z Sokołowa Podlaskiego była bardzo zacięta i wyrównana. Losy mistrzostwa Polski decydowały się na samym finiszu. Ostateczne MKS MOS Deichmann Ślęza wygrała 32:30.mym finiszu. Ostateczne MKS MOS Deichmann Ślęza wygrała 32:30.