Wielki sukces wrocławskiego pływaka! Konrad Powroźnik z ośmioma medalami mistrzostw Europy

2018-07-16, Autor: prochu

Na początku lipca w Lublinie odbyły się mistrzostwa Europy Głuchych w pływaniu. W zawodach organizowanych przez Polski Związek Sportu Niesłyszących aż osiem medali zdobył Konrad Powroźnik z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Świt".

Wrocławianin wywalczył aż osiem krążków - jeden z najcenniejszego kruszcu, trzy srebrne i cztery brązowe. Konrad Powroźnik medale zdobywał w następujących w konkurencjach: 200 metrów stylem motylkowym (złoto), 200 i 400 metrów stylem zmiennym (dwa srebra), sztafeta mężczyzn 4x200 metrów stylem dowolnym (srebro), 100 metrów stylem motylkowym (brąz), sztafeta mężczyzn 4x100 metrów stylem dowolnym (brąz), sztafeta mieszana 4x100 metrów stylem zmiennym (brąz) i sztafeta mężczyzn 4x100 metrów stylem zmiennym (brąz).

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce, za Rosjanami i Ukraińcami. Biało-Czerwoni zdobyli 21 medali (3 złote, 9 srebrnych i 9 brązowych).

Dodajmy, że to kolejny wielki sukces Konrada Powroźnika. W maju pływak zdominował mistrzostwa Polski niesłyszących, podczas których wywalczył aż sześć złotych medali!

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0