zamknij

Wiadomości

Wielkopolska dostała pieniądze na drogę Wrocław – Poznań. My jesteśmy w rezerwie

2011-08-18, Autor: Bartłomiej Knapik
Wielki sukces poznaniaków – udało się im wywalczyć pieniądze na swoją część drogi ekspresowej S5, która ma połączyć stolice Dolnego Śląska i Wielkopolski. Dla Wrocławia, choć jesteśmy bardziej zaawansowani w przygotowaniach, pieniędzy nie ma. Nasz odcinek trafił na listę rezerwową.
Jak wynika z opublikowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego najnowszego wykazu projektów, które zostaną dofinansowane z programu Infrastruktura i Środowisko Wielopolska dostanie miliard złotych na drogę, która połączy Poznań z Kaczkowem. Tam już trwają roboty – bo obwodnica Bojanowa i Rawicza (o długości 3o km) już powstaje.

Do tej pory ten odcinek był tylko na liście rezerwowej Programu Budowy Dróg Krajowych 2012-2015. Teraz na liście rezerwowej znalazł się dolnośląski odcinek z Wrocławia do Korzeńska k. Rawicza. I nikt nie wie dlaczego, bo nasz odcinek w przygotowaniach jest bardziej zaawansowany niż poznański.Droga ekspresowa S5 Wrocław – Poznań miała być gotowa przed Euro. Wiadomo już, że przez kłopoty z ustaleniem jej trasy na dolnośląskim odcinku mogłaby być przejezdna najwcześniej na początku 2013 roku. Zimą ministerstwo infrastruktury postanowiło, że budowa nie musi ruszyć od razu – i zabrało pieniądze na całą tę budowę decydując, że rozpocznie się ona po 2013 roku.

Budowa wielkopolskiej części ekspresówki może ruszyć już w przyszłym roku i zakończyć się po dwóch latach.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~oko 2011-08-18 16:19:44

    znowu kiełbasa wyborcza , obiecanki że po wyborach WSZYSTKO wybudują a już po głosowaniu figa , ciekawe czemu nic nie wyszło z obietnic złożonych 4 lata temu ?
    a po drugie co jest już gotowe ( czerwona linia na mapie ) za Lesznem , czyżby ta długa prosta z koleinami jak Wielki Kanion to jest ta super S5 ?

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką nazwę powinien nosić skwer przy Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej?
Oddanych głosów: 416