Sport

Wieści z Londynu: Małachowski jednak bez medalu

2012-08-07, Autor: mw
Piotr Małachowski w konkursie rzutu dyskiem zajął piąte miejsce. Wygrał Niemiec Robert Harting.

Reklama

Piotr Małachowski konkurs zaczął rzutem na zaledwie 62,50 m. To oznaczało, że nie tylko nie zdobędzie medalu, ale również zabraknie go w finałowej ósemce. Później było na szczęście lepiej. Rewelacją zawodów był jednak Irańczyk Ehsan Hadadi, który rzucił aż 68,18 m. Był przed faworytami - Niemcem Robertem Hartingiem i Litwinem Virgiljusą Alekną.

Do finałowej ósemki zawodnik Śląska Wrocław awansował z czwartym dystansem. To dawało nadzieję, że walkę o medal. Zwłaszcza, że rzucał coraz lepiej i w czwartej próbie miał już 67,19 m. Niestety, końcówka zawodów nie była już tak udana i ostatecznie Polak uplasował się na piątym miejscu.

 

Złoty medal zdobył Harting. Wielkim przegranym okazał się natomiast Irańczyk. Po tym jak Niemiec rzucił 68,27 i wyszedł na prowadzenie, swoją szansę miał Hadadi. Dysk wylądował w okolicach 70 metrów, ale sędziowie uznali, że był to rzut spalony. I jak pokazały powtórki telewizyjne, mieli rację. Irańczyk dosłownie minimalnie, o centymetr, może nawet nie, wyszedł z przepisowego pola rzutu.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ulica Szczytnicka powinna być deptakiem?Oddanych głosów: 1884