Wieści z Londynu: Szybki koniec Łukasza Kubota

2012-07-29, Autor: mw
Łukasz Kubot już w pierwszej rundzie zakończył swój start na Igrzyskach. Polski tenisista przegrał z 21-letnim Bułgarem Grigorem Dimitrowem 3:6, 6:7.

Nikt nie liczył, że Łukasz Kubot zdobędzie w Londynie medal, ale nikt się chyba też nie spodziewał, że zawodnik KTT Wrocław tak szybko pożegna się z kortami w Wimbledonie.

Kubot z 21-letnim Bułgarem zmierzył się 8 dni temu. W ćwierćfinale turnieju Gstaad lepszy okazał się rywal, który pokonał naszego reprezentanta 6:3, 6:2. W Londynie mecz wyglądał niemal tak samo. Pierwszy set trwał zaledwie 25 minut. Na korcie rządził i dzielił Dimitrow, który dał sobie urwać tylko trzy gemy.

W drugiej partii Polak się poprawił. Szybko przełamał rywala i prowadził 4:2 oraz 5:3. Końcówka seta należała jednak do rywala. Bułgar doprowadził do wyrównania i o wyniku miał zadecydować tie-break. W decydującym momencie z presją lepiej poradził sobie rywal.

Kubot ma jeszcze szansę na występ na igrzyskach w turnieju miksta. Wszystko zależy od decyzji Agnieszki Radwańskiej. Rywalizacja rusza w piątym dniu igrzysk olimpijskich i dopiero wtedy zawodnicy się do niego zgłaszają. Jest szansa, że Agnieszka Radwańska, po tym jak również odpadła w pierwszej rundzie, będzie chciała powalczyć o medal w mikście.