WKK: Passa wrocławian trwa

2011-11-06, Autor: Piotr Kolisko
W spotkaniu przeciwko GTK Fluor Gliwice koszykarze WKK Wrocław nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Zwycięstwo 78:72 i 33 punkty Bartosza Diduszki były ozdobą sobotniego pojedynku.

Siódma kolejka rozgrywek II ligi okazała się szczęśliwa dla koszykarzy WKK Wrocław. Podopieczni trenera Niedbalskiego pokonali na własnm parkiecie GTK Fluor Britam Gliwice 78:72.

> ZOBACZ FOTOGALERIĘ ZE SPOTKANIA

Pierwsza kwarta to popis młodych koszykarzy z Wrocławia, udane akcje w obronie i spektakularne rzuty za trzy punkty dały prowadzenie WKK 33 – 14. Drugą kwartę goście z Gliwic rozpoczęli bardziej skoncentrowani jednak kolejny doskonały mecz w ataku Bartosza Diduszko (w całym meczu 33 pkt), pozwolił utrzymać wrocławianom bezpieczną przewagę. Do przerwy WKK prowadziło 52 – 41.

W końcówce meczu koszykarozm z Gliwic udało się zniwelować przewagę wrocławian do 6 punktów przewagi na korzyść jednak kolejna doskonała akcja Bartosza Diduszko przypieczętowała zwycięstwo 78 – 72.

WKK Wrocław vs GTK Fluor Britam Gliwice 78:72 (18:33, 19:27, 15:17, 11:14)

WKK: B. Diduszko 33, J. Grzelińsi 16, S. Wziętek 13,T. Józefiak 2, A. Mazur 1, B. Bojko 0, N. Zuber 5, J. Błaszczyk 0, S. Dusiło 6, D. Martyniak 2

GTK: T. Wróbel 16, Ł. Nawrot 13, K. Leszczyński 12, P. Malona 11