WKK: Pierwsza porażka nowego trenera

2010-12-21, Autor: WKK, Piotr Kolisko
Pierwszej porażki pod wodzą nowego szkoleniowca doznali koszykarze WKK Wrocław. Pomimo doskonałej postawy Adama Wójcika koszykarze Mariusza Mazura ulegli MKS - owi Skierniewice 88:96.

Po raz kolejny doskonale zaprezentował się Adam Wójcik. Wrocławski weteran świetnie rozpoczął spotkanie zdobywając 13 punktów w 11 minut. Ostatecznie zakończył mecz z 24 punktami na swoim koncie. Druga kwarta to bardzo wyrównana gra punkt za punkt. Stale utrzymywała się kilku punktowa przewaga Wrocławian wypracowana w pierwszej kwarcie.

Dobrze w tej część gry zaprezentowali się wicemistrzowie świata z Hamburga Koelner i Niedźwiedzki. W cały spotkaniu zdobyli kolejno 11 i 13 „oczek". Na przerwę przed drugą połową podopieczni trenera Mariusza Mazura schodzili z 7 punktową przewagą.

W ostatnich dwóch kwartach Wrocławianie stracili 52 punkty zdobywając jedynie 37. Koncertowo grał Radosław Jarosz zdobywając 22 punkty w niecałe 20 min gry, a wszystko na bardzo wysokiej 90% skuteczności. Do tego przechwycił dwie piłki w kluczowych akcjach pozbawiając szans na końcowy sukces WKK.