WKK: Sudety wygrywają po dogrywce

2011-01-24, Autor: Piotr Kolisko
Seria przegranych spotkań koszykarzy WKK Wrocław trwa. W ostatnim meczu rozgrywanym na własnym parkiecie koszykarze trenera Mazura ulegli po dogrywce zespołowi z Jeleniej Góry. Drużynie WKK nie pomógł dobry występ Adama Wójcika, który na swoim koncie zapisał 18 punktów.

Zespól Focus Mall Sudety Jelenia Góra pokonał grających przed własna publicznoscia koszykarzy WKK Wrocław 79:76 w 18. kolejce rozgrywek II ligi. Od początku spotkania dobre zawody rozgrywał Piotr Niedźwiedzki i dzięki jego postawie koszykarze z Wrocławia toczyli równorzędny bój z zespołem Sudetów. Kolejne minuty przynosiły dobrą grę wcześniej wspomnianego Niedźwiedzkiego oraz weterana polskich parkietów - Adama Wójcika, którzy dominowali w strefie podkoszowej boiska.

Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 18:14 dla Sudetów. Na ostatnie dziesięć minut koszykarze gości wyszli z czteropunktowym prowadzeniem.  Na czternaście sekund przed końcem czwartej kwarty jednym punktem prowadzili goście. Wtedy na linii rzutów wolnych stanął Tomasz Józefiak, który trafił tylko jeden rzut. O wyniku musiała zadecydować dogrywka, w któej koszykarze Sudetów zdobyli 12 punktów tracąc tylko 9 i wygrali całe spotkanie 79:76

WKK Wrocław — Focus Mall Sudety Jelenia Góra 76:79

WKK: A. Wójcik 18, P. Niedźwiedzki 11, T. Józefiak 10, G. Kaczmarek 9, J. Koelner 8, P. Lewandowski 8, J. Grzeliński 5, P. Bawolski 5, M. Kondraciuk 2, J. Kilian 0, T. Makowski 0, N. Zuber 0

Sudety: M. Matczak 23, R. Niesobski 18, J. Czech 14, K. Samiec 7, J. Wiliusz 6, Ł. Niesobski 5, T. Maryniewski 2, P. Minciel 4, M. Kiełbasa 0, M. Kozak 0, A. Czekański 0