WKK: Wrocławianie pewnie wygrywają u siebie

2011-11-21, Autor: press, pK
Koszykarze WKK Wrocław pewnie pokonali na swoim parkiecie AZS AGH ALSTOM Kraków. Dobry mecz zanotował na swoim koncie zdobywca 33 punktów - Jarosław Zyskowski Jr.

W dziewiątej kolejce II ligi WKK Wrocław pewnie pokonali AZS AGH ALSTOM Kraków. Pierwsza kwarta meczu toczyła się pod dyktando koszykarzy z Wrocławia a dobra gra w ataku Jarosława Zyskowskiego dała prowadzenie 27:22.

W drugiej kwarcie, najciekawszej w całym meczu, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Początek kwart należał do gości z Krakowa, którzy po kilku udanych akcjach w ataku i obronie wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Wrocławianie jednak szybko się podnieśli z chwilowego przestoju a takim sygnałem do ataku, były dwie niesamowite akcje Kacpra Sęka zakończone wsadami.

> ZOBACZ FOTOGALERIĘ ZE SPOTKANIA

Goście jednak nie dawali za wygraną i przez długi czas, dzielnie utrzymywali prowadzenie. Jednak skuteczność w ataku koszykarzy WKK, była na tyle dobra, że pozwoliła gospodarzom objąć prowadzenie do przerwy 48:42. Po przerwie obraz meczu stał się jednak jednostronny.

Wrocławianie wyszli bardzo skoncentrowani na drugą połowę i po kilku udanych akcjach w obronie i ataku uzyskali znaczną przewagę, którą kontrolowali do końca meczu. Pozwoliło to trenerowi Tomaszowi Niedbalskiemu zagrać szerszym skladem. Ostatecznie  mecz  zakończył  się  zwycięstwem  WKK Wrocław  89:68.

WKK Wrocław vs AZS AGH ALSTOM Kraków  89:68

Punkty dla WKK Wrocław zdobyli: Jarosław Zyskowski 33, Kacper Sęk 17, Jan Grzeliński 10, Jakub Koelner 8, Piotr Niedźwiedzki 8, Adam Mazur 4, Michał Głuchowicz 4, Bartłomiej Bojko 3, Jakub Kilian 2, Tomasz Józefiak 0.