WKS pokonał Chrobrego Głogów, choć niespodziewanie przegrywał [ZOBACZ BRAMKI]

2013-01-19, Autor: jg
Śląsk Wrocław pokonał w sparingu Chrobrego Głogów 3:1. Gole dla mistrzów Polski strzelili Sylwester Patejuk, Cristian Diaz i Jakub Więzik.

Wrocławianie wreszcie mieli okazję zagrać w nieco lepszych warunkach niż w poprzednich sparingach, bowiem główna płyta stadionu przy ulicy Oporowskiej była całkowicie odśnieżona. Pierwsza połowa była wyrównana, a z biegiem czasu przewagę zaczęli osiągać goście. W 18. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Hałambiec, który wykorzystał rzut karny.

Odpowiedź podopiecznych Stanislava Levego była bardzo szybka. W 30. minucie Cristian Diaz odegrał piłkę w polu karnym piętą do Sylwestra Patejuka, a ten minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Dziesięć minut później Śląsk już prowadził, a w roli głównej znów wystąpił Cristian Diaz. Argentyńczyk najpierw wywalczył rzut karny, a następnie pewnie wykorzystał jedenastkę. Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:1.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zaczęli zdecydowanie przeważać. Dużo ożywienia na prawym skrzydle wniósł wprowadzony w przerwie Krzysztof Ostrowski. Świetne okazje mieli Kamil Juraszek i Przemysław Kaźmierczak, ale bramkarz Chrobrego nie dał się zaskoczyć. W 76. minucie Grzegorz Skrzypczak zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Jakuba Więzika, a ten przyjął piłkę, obrócił się i płaskim strzałem strzelił kolejnego gola dla WKS-u. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie - Śląsk pokonał Chrobrego 3:1.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 3:1 (2:1)
Bramki: Patejuk 30, Diaz 40 (k), Więzik 76 - Hałambiec 18 (k)

Śląsk: Kelemen - Pawelec (70 Dankowski), Juraszek, Jodłowiec, Spahić (65 Skrzypczak) - Kaźmierczak, Elsner (46 Cetnarski) - Sobota (70 Garyga), Przybylski (46 Więzik), Patejuk (46 Ostrowski) - Diaz (65 Ł.Gikiewicz).