WKS: Ruch pokonany dwukrotnie

2010-11-23, Autor: Piotr Kolisko
Piłkarze Śląska grający w Młodej Ekstraklasie wzięli przykład z pierwszego zespołu i pokonali w wyjazdowym meczu Ruch Chorżów 2:0.

Śląsk na stadion przy ulicy Cichej przyjechał wsparty zawodnikami z pierwszej drużyny, których grę z trybun obserwowali szkoleniowcy WKS-u Orest Lenczyk i Marek Wleciałowski. Na boisku od peirwszej minuty zobaczylismy Ćwielonga, Madeja i Jezierskiego a w dalszej części spotkania wystąpili Kaczmarek, Gancarczyk i Pawelec, dla którego był to pierwszy występ po dłuższym okresie pauzy spowodowanym kontuzją.

Do 80 minuty meczu gra była wyrównana i nic nie zapowiadało ofensywy Śląska , która nastapiła kilka minut później. W 81 minucie indywidualną akcję w pole karne przedarł się Gancarczyk, ale skrzydłowemu zabrakło precyzji przy strzale. Chwilę później piłka zatrzepotała jednak w siatce.

Z prawej strony dośrodkował Abramowicz, a Nowak na raty pokonał Struskiego. Wrocławianie poszli za ciosem i po kilkudziesięciu sekundach było już 0:2. Tym razem Nowak wcielił się w rolę podającego, a Gancarczyk technicznym uderzeniem ustalił wynik meczu.

Ruch Chorzów ME – Śląsk Wrocław ME 0:2 (0:0)

Nowak 83' Gancarczyk 84'
Ruch ME: Struski – Kanarek (83’ Konieczny), Kuzia (46’ Staszowski), Kołodziejski, Korzeniowski - Flis, Kucharski, Starzyński, Czaicki (46’ Kwiatkowski), Szubert (38’ Włodyka) - Stefański (73’ Śmiałkowski).

Śląsk ME: Korny (49’ Kaczmarek) – Bąk (29’ Straszewski), Nowiński, Menzel, Abramowicz – Ćwielong (46’ Pawelec), Garyga, Michalski (90’+1 Sikorski), Milczarek, Madej (46’ Gancarczyk) – Jezierski (46’ Nowak).