Na sygnale

Włamanie do laboratorium. Złodziej maseczek zatrzymany! [ZDJĘCIA]

2020-04-20, Autor: mh

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do znajdującego się na terenie Krzyków laboratorium medycznego. Łupem 38-latka padły m.in. fartuchy, rękawice, maseczki i okulary ochronne. Większość z nich udało się już odzyskać. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Reklama

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w piątek, 27 marca, w laboratorium medycznym przy ulicy Trwałej, znajdującym się na terenie osiedla Krzyki.

Z ustaleń policjantów wynika, że 38-latek włamał się tam, wyłamując wcześniej zamek w drzwiach wejściowych. Jego łupem padły m.in. fartuchy, rękawice, maseczki i okulary ochronne. Funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionych przedmiotów.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty włamania i kradzieży mienia, ale policjanci podejrzewają, że może mieć na swoim koncie więcej przestępstw –mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.

O dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Czy ograniczyłeś wychodzenie z domu do koniecznego minimum?
Oddanych głosów: 5612

Od 20 kwietnia złagodzenie obostrzeń. Sprawdź, czy wiesz co wolno, a co nadal jest zakazane!

Od 20 kwietnia złagodzenie obostrzeń. Sprawdź, czy wiesz co wolno, a co nadal jest zakazane!

Od 20 kwietnia 2020 roku rząd wprowadza pierwszy etap łagodzenia zakazów i nakazów związanych z epidemią koronawirusa. Zmiany będą dotyczyły m.in. zasad robienia zakupów, przemieszczania się dzieci i młodzieży, wyjść do parku i lasu czy wizyt w kościołach. Sprawdź, czy znasz nowe zasady!

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~~~Zet 2020-04-20
  17:23:57

  44 1

  Rumunom puszczają nerwy. Mają dość przymusowej kwarantanny! Przegonili policjantów!
  18 kwietnia 2020 w rumuńskim mieście Hunedoara doszło do konfrontacji między mieszkańcami a policjantami. Kilku Rumunów miało nie dostosowywać się do obostrzeń wprowadzonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Mimo wprowadzonego zakazu gromadzenia się w miejscach publicznych, po interwencji policji, grupa kilku mężczyzn nie zamierzała się rozejść. Funkcjonariusze chcieli ich spisać, co nie zostało przyjęte z aprobatą. Ostatecznie doszło do konfrontacji.
  Do spisywanych i zdenerwowanych mężczyzn dołączyło kilkanaście osób. W mig przegonili i funkcjonariuszy zagonili do samochodów. Policjanci najpierw uciekli, a następnie – jak donoszą lokalne media – wezwali posiłki. Na pomoc miało przyjechać kilka wozów policyjnych oraz żandarmeria wojskowa. 9 osób zostało zatrzymanych i wszczęto postępowania karne za zniszczenie mienia oraz zakłócanie porządku publicznego. Do podobnych wydarzeń doszło w innych rumuńskich miastach, m.in. w Galati i Dambovita.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.