Wiadomości

Wojewoda wywłaszczył Krzywdów

2010-07-29, Autor: bk
Dziś Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, podpisze decyzję ustalającą lokalizację kolejnej inwestycji związanej z EURO 2012.

Reklama

Jeszcze wczoraj prawnik rodziny Krzywdów zażądał od wojewody wstrzymania wydania decyzji lokalizacyjnej pętli autobusowej na północ od stadionu.. Argumentował, że w zawiadomieniu wojewody inwestycja opisana jest jako "Zagospodarowanie terenu po północnej stronie stadionu piłkarskiego” ale w spisie prac jest mowa o zagospodarowaniu "terenu w północnej stronie stadionu piłkarskiego Euro 2012 we Wrocławiu".

W komunikacie urzędu wojewódzkiego czytamy tylko: wniosek złożony przez pełnomocnika Państwa Krzywdów pozostał bez wpływu na decyzję Wojewody Dolnośląskiego w tej sprawie.Z dniem wydania decyzji Gmina Miejska Wrocław uzyskuje prawo do dysponowania na cele budowlane nieruchomościami objętymi tą decyzją, co oznacza że może wystąpić do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o pozwolenie na budowę m.in. parkingu dla autobusów. W znaczącym stopniu zwiększa to szanse na oddanie w terminie kompleksu inwestycji wokół stadionu, co mieć będzie znaczenie dla sprawnej obsługi imprez związanych ze zbliżającymi się piłkarskimi Mistrzostwami Europy w 2012 roku.

Decyzja zezwala na zagospodarowanie działek zlokalizowanych w północnej części stadionu piłkarskiego Euro 2012. Na terenie wskazanym przez inwestora, którym jest Gmina Wrocław, znajdować się będzie między innymi parking dla autobusów do obsługi stadionu.

Przypomnijmy tylko, że nawet jeśli Wrocławskim Inwestycjom uda się przejąć grunt, to żeby eksmitować Krzywdów z domu trzeba nakazu sądowego, a tego łatwo się nie uzyskuje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2010-07-29
  17:56:05

  0 0

  Hurrraaa!!!!

 • ~ 2010-07-30
  07:57:40

  0 0

  Niech zakończą w końcu tę szopkę bo już normalnie ręce opadają.

 • ~ 2010-07-30
  13:30:11

  0 0

  Mam nadzieje że eksmisja będzie wydana w trybie przyśpieszonym. Niemiła sprawa dla mieszkańców, ale za upartość i chęć zarobienia moim kosztem, to musiało się tak skończyć.

 • ~ 2010-07-30
  22:15:22

  0 0

  a ja sie pytam tych wszystkich co to sie tak ciesza z krzywdy Krzywdów jak sami zachowaliby sie gdyby to na ich podworku miastow wpadlo na pomysl budowania czegos i w efekcie znalezliby sie na ulicy tracac to co maja? cos mam wrazenie, ze najbardziej przeciwni sa ci co nigdy w zyciu nic nie mieli nie maja pojecia co to znaczy stracic ojcowizne bo miasto(wladze miasta) mialo jakis pomysl ....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.