Worek medali wrocławskich studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

2019-05-28, Autor: prochu

Wrocławscy lekkoatleci wywalczyli osiem medali na rozegranych w weekend w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski. Na szyje wrocławian trafiły dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki. Dwa medale wywalczyła Natalia Kaczmarek, reprezentująca AWF Wrocław - złoto w biegu na 400 metrów i srebro na dystansie o połowę krótszym. W klasyfikacji generalnej zwyciężyły Politechnika Gdańska wśród mężczyzn i krakowska AWF wśród kobiet.

W imprezie, połączonej z ,istrzostwami Polski AZS, udział wzięło ponad 1300 zawodniczek i zawodników reprezentujących nie tylko 84 uczelnie wyższe, ale również kluby zrzeszone w Akademickim Związku Sportowym. - Takich dużych imprez w Polsce praktycznie nie ma, jesteśmy dumni, że wszystko wyszło świetnie - komentuje Lech Leszczyński, prezes AZS Łódź.

Złote medale wywalczyli Natalia Kaczmarek z AWF-u Wrocław (bieg na 400 metrów) oraz zawodnik Uniwersytetu Medycznego, Bartosz Siudek (bieg na 100 metrów). Srebro padło łupem Natalii Kaczmarek (bieg na 200 metrów) i Tymoteusza Zimnego (Uniwersytet Wrocławski, bieg na 400 metrów), a na najniższym stopniu podium w swoich konkurencjach stanęli: Julia Chuda (AWF, rzut oszczepem), Dariusz Boratyński (Uniwersytet Medyczny, bieg na 3000 metrów), Mateusz Jopek (AWF, skok w dal) i Piotr Oleszczyszyn z Uniwersytetu Przyrodniczego (skok wzwyż).

Zawody obserwowali trenerzy reprezentacji Polski oraz szefowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Byli m.in. trener polskich czterystumetrówek Aleksander Matusiński i wiceprezes PZLA Sebastian Chmara. - Po ogromie imprezy widać, że królowa sportu jest najpiękniejszą i najprostszą dyscypliną. Dobrze wspominam swoje imprezy studenckie, najbardziej uniwersjadę w Fukuoce, gdzie zdobyłem srebrny medal, a mogłem wygrać - wspomina Chmara.