Wiadomości
Wraca sprawa przebudowy przychodni na pl. Bzowym. To tu protestowali mieszkańcy
W najbliższą środę we wrocławskim magistracie odbędzie się publiczna dyskusja nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla pl. Bzowego. Dokument określi m.in. w jaki sposób będzie można rozbudować obecną przychodnię. Przypomnijmy, że to właśnie nieco ponad rok temu w tym miejscu odbyły się protesty mieszkańców, którzy nie zgadzali się na rozbudowę tutejszego ośrodka zdrowia.
Całe zamieszanie wywiązało się po tym, jak prezes przychodni Biogenes wystąpił do urzędu miejskiego z zapytaniem o możliwość rozbudowy obecnego budynku. Waldemar Babiszewski tłumaczył nam wówczas, że dzięki rozbudowie przychodni mogłyby się w niej pojawić nowe gabinety, a także bar ze zdrową żywnością. Zgłoszony projekt zakładał przebudowę, która zwiększyłaby powierzchnię użytkową obiektu trzykrotnie.
Mieszkańców najbardziej zaniepokoiła informacja, że w budynku miałyby powstać mieszkania. W piśmie, które otrzymali właściciele sąsiednich posesji była mowa nawet o 24 nowych lokalach. To właśnie pojawienie się nowych mieszkań budziło największy sprzeciw mieszkańców, którzy obawiali się zwiększenia ruchu w okolicy i jeszcze większych problemów z parkowaniem.
W maju 2017 roku na pl. Bzowym odbyło się zebranie lokatorów okolicznych domów, podczas którego zgromadzeni wyrazili wolę zablokowania inwestycji. Podczas spotkania jeden z jego uczestników miał mówić, że dotarł do gotowego projektu, zakładającego budowę w tym miejscu kilkukondygnacyjnego budynku z podziemnym garażem.
W sprawę zaangażowali się też wrocławscy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Po tych wszystkich wydarzeniach władze przychodni wycofały wniosek, ale zapewniły, że z pomysłu rozbudowy obiektu w perspektywie kilku lat się nie wycofują.
22 czerwca 2017 na sesji rady miejskiej zdecydowano o opracowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla placu Bzowego. Dokument jest już gotowy. Od 15 czerwca 2018 można się z nim zapoznać w Biurze Rozwoju Wrocławia oraz na stronach magistratu. Konsultacje związane z projektem potrwają do 20 lipca.
Już w najbliższą środę, 20 czerwca odbędzie się publiczna dyskusja nad projektem. Wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w sali 215 Urzędu Miasta Wrocław przy pl. Nowy Targ 1-8. Początek o godz. 15:30.
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Rodzina porzuciła kota na Dworcu Wrocław [ZDJĘCIA]
139497 -
Prezydent Wrocławia przygarnie kota porzuconego na dworcu
27822 -
Koniec udogodnień dla urzędników! Sutryk ogranicza limuzyny i każe płacić za parking
20362 -
Kot już w Ratuszu. Pierwsza sesja z prezydentem [ZDJĘCIA, WIDEO]
18751 -
Nieczynny przystanek tramwajowy w centrum miasta powraca
6284
Najczęściej komentowane
-
Rodzina porzuciła kota na Dworcu Wrocław [ZDJĘCIA]
22 -
Z Nowego Dworu zniknie napis "Śmierć wrogom ojczyzny" [ZDJĘCIA]
8 -
Kot już w Ratuszu. Pierwsza sesja z prezydentem [ZDJĘCIA, WIDEO]
6 -
Prezydent Wrocławia przygarnie kota porzuconego na dworcu
5 -
Wrocław: pasażerka MPK zgłosiła pobicie w tramwaju. Motorniczy to zignorował
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy uważasz, że torowisko tramwaje powinno być wydzielone na całej długości Grabiszyńskiej?
Oddanych głosów: 410
~Dariusz Niszewski 2018-06-19 15:41:32
https://dolny-slask.org.pl/foto/6509/Biogenes_Niepubliczny_Zaklad_Opieki_Zdrowotnej_pl_Bzowy_Wroclaw_6509947.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/e4/cd/14/z21812964V,Mieszkancy-uratowali-plac-Bzowy-na-Grabiszynie--Sk.jpg
Jeszcze kilka lat wielkie stare drzewa prawie całkowicie zasłaniały budynek przychodni. Dzisiaj z tych najstarszych pozostałe (jeszcze) klon i prawdopodobnie najstarsza we Wrocławiu katalpa. https://dolny-slask.org.pl/3867892,foto.html