WRO-BASKET: Decydujące rozstrzygnięcia

2011-06-21, Autor: Piotr Kolisko
Spotkania najbliższego weekendu wyłonią spadkowiczów z pierwszej ligi jak i nowych mistrzów Wro-Basketu. W najważniejszym meczu sezonu TAKO zagra z drużyną TST Kogeneracja.

Wyniki meczów barażowych o 1 ligę:

Tłuste Szczury - Together We Chill: 0-20
Tłuste Szczury nie stawiły się na mecz z zespołem Together We Chill. Tym samym zespół Together
We Chill uzyskał awans do 1 ligi. Natomiast Tłuste Szczury spadły do 2 ligi.

Zebrano.com.pl - Łobuzersi: 61-49 (M. Zając 20 pkt. - J. Kelm 19 pkt)

Zespół Zebrano.com.pl dzięki wygranej nad Łobuzersami zapewnił sobie pozostanie w 1 lidze w

kolejnej edycji ALK WRO-BASKET.

Wyniki meczów połfinałowych 1 ligi:

HES - Tako AR: 62-69 (M. Preisner 25 pkt., S. Dzwilewski 16 pkt. - A. Omelan 23 pkt., Ł.
Bartnicki 14 pkt.)

Choć do przerwy HES prowadził 37-36, to jednak Tako wyszło zwycięsko z tego starcia drużyn
prowadzonych przez dwóch wybitnych trenerów - Panów Krzaka (HES) i Kalwasińskiego (Tako).
Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, wygrana przez Tako 20-13. I mimo nie
najlepszego sezonu zasadniczego (6 miejsce przed ćwierćfinałami) ostatecznie Tako AR zagra w
finale XXII edycji.

> ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z TEGO SPOTKANIA

TST Kogeneracja - Święta Katarzyna: 74-52 (R. Chałupa 22 pkt., A. Gołąb 20 pkt., - T.Lipczyński 21 pkt., G. Kwolek 14 pkt.)

Jedyna niepokonana drużyna tej edycji od początku do końca zdominowała zespół Świętej
Katarzyny, dla której król strzelców rundy zasadniczej - Mateusz Groń - tym razem rzucił ledwie
4 punkty. Kogenerację czeka już tylko finałowy mecz z Tako AR. Czy zakończą tą edycję bez