WRO-BASKET: Triumf Tako

2011-06-27, Autor: Piotr Kolisko
Szaleńczy pościg graczy Tako i doskonała czwarta kwarta w wykonaniu tego zespołu zaprocentowała zwycięstwem w finałowym spotkaniu ligi WRO-BASKET. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania uznano Łukasza Bartnickiego z ekipy nowych Mistrzów ligi.

Drużyna Kogeneracji po raz pierwszy w tym sezonie doznała porażki i to w najgorszym dla siebie momencie - w wielkim finale. Ich pogromcami okazali się zawodnicy Tako, których do zwycięstwa poprowadziło trio: Domagała - Bartnicki - Dzieciniak.

Początek spotkania układał się jednak po myśli faworytów spotkania - drużyny TST Kogeneracja, która po pierwszej kwarcie prowadziła 18-8, a w 14 minucie nawet 30-12. Pomogło im w tym kilka szczęśliwych trafień z dystansu w ostatnich sekundach akcji oraz dobra gra liderów - Chałupy i Kasińskiego.

Potem jednak Kogeneracja zaczęła powoli tracić przewagę (38-31 do przerwy, 55-48 po trzeciej kwarcie). W drugiej połowie Kasiński uległ kontuzji i musiał opuścić parkiet (powrócił w czwartej kwarcie), a Chałupa stracił skuteczność. Ciężar gry wzięli na siebie Adam Gołąb i Tomasz Staniucha, ale między 25 a 38 minutą na parkiecie dominował Dariusz Domagała z Tako, który zdobył w tym okresie 15 punktów i wyprowadził swój zespół na delikatne prowadzenie.

Najważniejsze akcje meczu należały jednak do jego kolegi z zespołu - Łukasz Bartnickiego, który dwiema indywidualnymi akcjami w ostatniej minucie meczu zdobył 4 punkty i wyprowadził Tako na prowadzenie 70-66. Rozmiar porażki do ostatecznego wyniku (68-70) zmniejszył jeszcze Staniucha, ale ostatecznie to drużyna Bartnickiego została nowym mistrzem ALK WRO-BASKET, a sam zawodnik otrzymał nagrodę dla MVP meczu finałowego.

TST Kogeneracja - Tako AR: 68-70 (18:8, 20:23, 17:17, 13:22)

TST Kogeneracja: R. Chałupa 22, A. Gołąb 14, T. Staniucha 11, M. Kasiński 8, Piotr Widawski 7, Paweł Widawski 3, A. Rotnicki 3, W. Wojtyłło 0, M. Cześniczewski 0

Tako AR: D. Domagała 22, Ł. Bartnicki 15, M. Dzieciniak 13, G. Olech 8, A. Omelan 4, J. Wasilewski 4, A Tytko 2, D. Mikoś 2