WroBasket: Niedziela pod znakiem defensywy

2016-10-24, Autor: prochu

W trzeciej kolejce ALK WroBasket rozegrano tylko pięć spotkań. Wszystkie można śmiało nazwać meczami obrony, bowiem najskuteczniejszy zespół rzucił tylko 46 punktów. Był to Golden Play Group, który pokonując 46:37 Rakiety Północ odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Rywalizacja w pierwszej połowie tego meczu była bardzo zacięta. Zawodnicy Rakiet Północ postawili na szybką koszykówkę i dużo punktów zdobywali po szybkich atakach. Z kolei ich rywale dziurawili kosz rzutami z dystansu, ale również potrafili przechwytywać piłki i kończyć akcje łatwymi punktami. W trzeciej kwarcie zwyciężyło doświadczenie - koszykarze Golden Play Group objęli prowadzenie, które momentami wynosiło już trzynaście "oczek" (43:30) i nie oddali go do końca spotkania.

Ważne zwycięstwa w pierwszej lidze odniosły także zespoły Fuzja Gruzja oraz Tukany Chamielec Architekci. Pierwszy z nich pokonał 31:28 Zielone Żabki, a kluczem do sukcesu była długa ławka i rotacja - w ekipie Fuzja Gruzja w niedzielnym spotkaniu zagrało dwunastu zawodników. Z kolei Tukany w starciu z RKL-em musiały radzić sobie w piątkę, ale w pełni wykorzystali nieskuteczność rywali. Jeszcze w trzeciej kwarcie wynik oscylował w okolicach remisu, jednak wtedy przez ponad 10 minut RKL nie potrafił zdobyć punktów i poniósł drugą porażkę w sezonie.

W tej bardzo defensywnej kolejce najskuteczniejszym zawodnikiem byli Zbigniew Jurczak (Ejser, 16 punktów) oraz Mateusz Czekaj (Golden Play Group, 16 punktów, 6 zbiórek). Z kolei 12 punktów dla Starych Dziadów rzucił Wacław Rakszawa, czterokrotnie trafiając zza linii 6,75 metra.

Szczegółowe statystyki dostępne na stronie rozgrywek - wrobasket.pl.