WroBasket: Sumel.pl nie dał rady Kogeneracji, Basket Kids z kompletem zwycięstw

2016-11-23, Autor: prochu

W najciekawszym meczu minionego weekendu ligi WroBasket, w ekstralidze obecny mistrz - TST Kogeneracja SA Wrocław trzema punktami pokonał Sumel.pl. W pierwszej lidze pierwszą porażkę ponieśli koszykarze Fuzji Gruzja, natomiast na najniższym szczeblu rozgrywek świetnie radzi sobie ekipa Guess Who's Back-Basket Kids, która wygrała czwarty mecz w tym sezonie.

Kogeneracja była faworytem w starciu z Sumel.pl, ale od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Pod koniec pierwszej kwarty mistrzowie nieco odskoczyli od rywali (17:11), ale ci szybko odpowiedzieli punktami Piotra JureckiegoWojciecha Piechoty, doprowadzając do remisu. Chwilę później po dwóch trójkach Sumel.pl wyszedł na prowadzenie, ale seria punktów Kogeneracji pozwoliła im objąć najwyższe prowadzenie w meczu (37:25). Gdy wydawało się, że Kogeneracja odniesie kolejne łatwe zwycięstwo, koszykarze Sumel.pl raz jeszcze odrobili straty i na minutę przed końcem był remis 50:50. Wtedy jednak faul popełnił Szymon Mańczak z Sumel.pl, a sędziowie zakwalifikowali to przewinienie jako niesportowe. Michał Zygadło trafił jeden z dwóch rzutów wolnych, a chwilę później zdobył jeszcze dwa "oczka" po wznowieniu. Rzut na dogrywkę miał jeszcze Wojciech Piechota, ale chybił i ostatecznie to Kogeneracja odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie.

Kolejne porażki w ekstralidze poniosły zespoły Centrum-Naczep.com (25:36 z Samprausem) i Hurtownia Impali CB (21:48 z Tako). Były to ich trzecie przegrane w tym sezonie, co znacznie komplikuje ich sytuację w tabeli.

Drużyna Fuzja Gruzja przegrała pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach. Ich pogromcą okazał się zespół MamHakaNaRaka.pl, który wygrał 51:37. Późniejsi zwycięzcy prowadzili kilkoma punktami niemal całe spotkanie, a w czwartej kwarcie postawili kropkę nad i. MamHakaNaRaka.pl do wygranej poprowadził Wiktor Marcinkowski, który zdobył 17 punktów. Wśród pokonanych najlepiej prezentował się Mateusz Kruszewski, który odnotował 19 punktów i 13 zbiórek. Takim samym wynikiem zakończył się inny z pierwszoligowych pojedynków, w którym Tukany Chamielec Architekci mierzyli się z E-lastminute.pl. Przez trzy kwarty wynik pozostawał sprawą otwartą, ale w ostatniej Tukany wrzuciły wyższy bieg i odjechały rywalom, odnosząc drugie - bardzo istotne - zwycięstwo w tym sezonie. Duża w tym zasługa Rafała Jeżyny, który zdobył dla swojego zespołu aż 22 "oczka" i jednocześniej został najskuteczniejszym zawodnikiem weekendu.

Gdy po siedmiu minutach meczu MKK Milicz - 4Fun ci pierwsi prowadzili 19:2, nic nie zwiastowało ogromnych emocji. 4Fun dwoili się i troili, by nadrobić przespany początek, mozolnie odrabiali straty i ostatecznie rzutem na taśmę, dzięki dwóm celnym rzutom wolnym Patryka Golanowskiego w ostatnich sekundach, doprowadzili do dogrywki. W niej nie dali już szans miliczanom i wygrali 54:49.