Wiadomości

Wrocław: Alarm na Odrze. Ktoś zobaczył w rzece czerwoną kurtkę

2023-02-08, Autor: r

Na równe nogi zostali dziś postawieni wrocławscy strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe i woprowcy po tym, gdy ktoś zauważył że w kanale żeglugowym Odry w okolicach osiedla Olimpia Port unosi się czerwona kurtka. Na szczęście, okazało się że tym razem nikomu nic się nie stało, a kurtka była tylko... starą reklamówką.

Reklama

Alarm ogłoszono chwilę po godz. 15.30. - Po kilku minutach byliśmy na miejscu. Ratownik ubrany w suchy skafander, zabezpieczony liną asekuracyjną popłynął na środek rzeki. A tam znalazł tylko czerwony foliowy worek. Po kilku minutach było już po akcji - opowiadają woprowcy.

Zobacz zdjęcia z akcji WOPR obok osiedla Olimpia Port [KLIKNIJ]

- Na szczęście był to fałszywy alarm, ale WOPR jest w stałej gotowości do podejmowania działań na wodzie i na lodzie - podkreślają. I apelują, by zawsze w takich sytuacjach dzwonić na numery alarmowe 984 lub 112, nawet jeśli nie mamy do końca pewności czy w rzece na pewno widzimy człowieka czy tylko coś, co może go przypominać.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.