Wiadomości

Wrocław dawniej i dziś: Instytut Pedagogiki przy ul. Dawida

2017-04-16, Autor: red.

W kolejnej odsłonie cyklu Wrocław dawniej i dziś zaglądamy na ul. Dawida, gdzie w budynku z początku XX wieku znajduje się jeden z instytutów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Reklama

Budynek projektu Karla Klimma, Richarda Plüddemmana oraz Juliusa Nathansohna, stojący dziś przy ul. Jana Dawida 1 został oficjalnie otwarty w listopadzie 1903. Początkowo mieściło się w nim Gimnazjum św. Elżbiety.

Obecnie mieści się tu siedziba Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Budynek pojawił się też w pierwszej części popularnego serialu Belfer. To najprawdopodobniej w nim będą kręcone odcinku drugiej serii produkcji.

Zobacz galerię

Czy poznajesz te miejsca we Wrocławiu?

Czy poznajesz te miejsca we Wrocławiu?

Nasz cotygodniowy cykl Wrocław dawniej i dziś cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy sprawdzić waszą wiedzę na temat Wrocławia.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Ania Drozd 2017-04-16
    12:21:25

    0 0

    Zdjęcie budynku liceum, które pojawiło się w ostatnim odc. BELFRA, zainteresowało mnie. A ponieważ interesuje się architekturą i jej historią (szczególnie w dawnym Breslau), rozpoczęłam poszukiwania. Budynek na Dawida przyszedł mi odrazu do głowy, niestety artykulacja okien nie zgadza i tu nasuwa się pytanie, po co ktoś zadalby sobie tyle trud zmiany wyglądu elewacji na zdjęciu dla jednego kadru w filmie?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.