Nie przegap
Wrocław: Kiedy poznamy nowego prezesa MPK?
Wciąż nie wiadomo, kto po śmierci Krzysztofa Balawejdera będzie kierował MPK Wrocław - jedną z największych miejskich spółek we Wrocławiu. Skarbnik miasta Marcin Urban, który tymczasowo zarządza MPK, może pełnić tę funkcję aż do drugiej połowy kwietnia.
- Zgodnie z postanowieniami umowy spółki, zostałem powołany do wykonywania czynności prezesa MPK Wrocław na okres maksymalnie trzech miesięcy, do 19 kwietnia 2023 r. Nowy zarząd zostanie powołany przed upływem tego terminu - tłumaczy portalowi TuWroclaw.com Marcin Urban. Urban jest nie tylko miejskim skarbnikiem, ale także przewodniczącym rady nadzorczej MPK. I to właśnie ta rada po śmierci Balawejdera powierzyła mu kierowanie spółką do czasu wyboru nowego prezesa.
Jak będzie wyglądał wybór nowego prezesa? Czy rada nadzorcza rozpisze konkurs na to stanowisko? Czy MPK nadal będzie kierowała jedna osoba, czy też - jak dawniej - zarząd będzie dwuosobowy? Marcin Urban nie odpowiada nam na te pytania. - Zgodnie z zapisami umowy spółki MPK Wrocław, członkowie zarządu powoływani są przez radę nadzorczą. Muszą przy tym spełniać warunki, jakie wskazane są w art. 22 ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym - wskazuje jedynie.
Co mówi ten przepis? Że przyszły prezes MPK musi mieć wyższe wykształcenie, co najmniej 5-letnie doświaczenie zawodowe (w tym co najmniej 3-letnie na stanowiskach kierowniczych). Nie może też mieć zakazu zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, pracować w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego, wchodzić w skład organów partii politycznej lub związku zawodowego, a jego aktywność społeczna lub zarobkowa nie może też rodzić "konfliktu interesów wobec działalności spółki".
Dotychczasowy prezes MPK Krzysztof Balawejder zmarł 19 stycznia. Miał 44 lata.
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Największy samolot świata wylądował we Wrocławiu. Ukraińcy przywieźli nam wyrzutnie rakietowe
162711 -
Nowy akwen pod Wrocławiem. Jest plaża i raj dla rolkarzy
114779 -
Na tych osiedlach we Wrocławiu słychać już głównie język ukraiński
108952 -
Wrocławskie lasy i parki zamieniły się w wielką imprezownię. Bawią się głównie Ukraińcy
71927 -
Wrocław: Te ulice czeka remont w 2024 roku. Mamy listę!
66787
Najczęściej komentowane
-
Miasto chce zabrać ludziom ogródki. Bo będzie "ujednolicać zieleń"
4 -
Ale drożyzna! Byliśmy we wrocławskim zoo
3 -
Radny Sutryka z dumą zdobywa szczyt. I w nosie ma, że łamie przy tym prawo
3 -
Armagedon po otwarciu linii na Popowice. “Jest gorzej niż było”
3 -
Pułapka na Alei Wielkiej Wyspy. Nagle wyłania się znak. Mandat? 250 złotych
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert