Wiadomości

Wrocław: Komunikacyjny armagedon. A to dopiero początek

2022-06-18, Autor: k

Tramwaje i autobusy tak zatłoczone, że nie da się do nich wejść. Wyłączone z ruchu ulice i zawieszone kursy. Miasto pozwoliło na dwie imprezy masowe w jednym czasie.

Reklama

Imprezy masowe, które odbywają się w sobotę, 18 czerwca, w tym samym czasie, paraliżują Wrocław. Tramwaje i autobusy jeżdżące na zachód miasta w stronę stadionu na Maślicach są przepełnione do granica możliwości. Dziś na stadionie o godz. 21 wystąpi Dawid Podsiadło. Wejście na arenę możliwe jest od godz. 17.15, a specjalna linia tramwajowa kursuje dopiero od godz. 19.15. W ten sposób ci, którzy jadą na koncert spotkali się w tramwajach z tymi, którzy poruszają się na swoich codziennych trasach. Efekt jest taki, że do kolejnych kilku tramwajów nie można było wejść. Wielu pasażerów zdecydowało się jechać na Maślice i Stabłowice autobusami, ale w tym przypadku trudno w ogóle wejść do pojazdu.

Wobec takich problemów wielu wrocławian wybiera samochód, który jednak nie jest lekarstwem na komunikacyjne bolączki. Ci zmotoryzowani spotykają się w rosnących korkach.

Komunikacja na zachodzie Wrocławia w sobotnie popołudnie to dopiero przedsmak tego, co zacznie się za niecałą godzinę. 21 kilometrów ulic w centrum Wrocławia i jego okolicach będzie od godz. 20.30 wyłączonych z ruchu z powodu półmaratonu. Niemal całkowicie zablokowany będzie wjazd na osiedla na Wielkiej Wyspie. Zmiany planowane są także w komunikacji miejskiej: wrocławianie będą musili zmierzyć się z zawieszonymi kursami, wyłączonym przystankiem w centrum i niezliczonymi zmianami tras.

Czytaj więcej: Półmaraton: Jak się poruszać po zamkniętym mieście? [OBJAZDY, ROZKŁAD]

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 37

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gosiassss 2022-06-19
  14:30:32

  5 0

  Wrocław jest wspaniały, ale transport po imprezach masowych wymaga zmiany!!! Po koncercie Dawida Podsiadlo nie było wolnych taksówek, a tramwaje i autobusy jeździły co kwadrans wypełnione po brzegi jak pociągi w Indiach. Wstyd

 • ~Reni 2022-06-20
  14:36:40

  4 2

  Jak ja się cieszę, że mam swoją Vespę, przynajmniej nie musze tułać się komunikacją miejską. W takie upały to nic przyjemnego tym bardziej jak jest ścisk w autobusie.. A tak śmigam ulicami miasta i nie stoję w korkach, a to duży plus!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.