Wiadomości
Wrocław ma naszpikowane elektroniką studio filmowe. Wymyślił je laureat Oscara
Zbudowane według autorskiego projektu wybitnego reżysera i operatora filmowego Zbigniewa Rybczyńskiego (laureata najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie m.in. Oscara za film „Tango”) studio filmowe CeTA to unikatowy w skali światowej ośrodek edukacyjno – badawczy.
Ukierunkowane na realizację filmowych efektów specjalnych, przygotowane zostało z myślą o podnoszeniu kwalifikacji twórców oraz rozpowszechnianiu nowoczesnych metod realizacji obrazu w kraju i za granicą. Jednym z zadań ośrodka będzie także prowadzenie prac badawczych w zakresie technologii obrazu.
Centrum Technologii Audiowizualnych uroczyście otwarto 28 stycznia.
- To jest inwestycja nie tylko w naszą wrażliwość, ale przede wszystkim w jedyne w swoim rodzaju centrum edukacyjne – mówi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.
Centrum Technologii Audiowizualnych jako państwowa instytucja kultury, zostało utworzone przez Ministra Zdrojewskiego w 2011 r. z przekształcenia Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Prowadzi działalność w dziedzinie nowych technologii multimedialnych i specjalizuje się w realizacji wizualnych efektów specjalnych, post produkcji elektronicznej oraz nowoczesnych technologii multimedialnych.
- CeTA to kontynuacja Wajdy, Chęcińskiego i innych. Były przeszkody, ale cieszę się, ze tak wiele się udało – dodaje Bogdan Zdrojewski.
Jednym z ważniejszych zadań CeTA jest także kultywowanie i upowszechnianie 57-letniego dorobku Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.
Studio filmowe CeTA powstało dzięki 11 mln finansowego wsparcia przekazanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.
Zobacz także
Tagi: Centrum Technologii Audiowizualnych, Zbigniew Rybczyński, CeTA, Wytwórnia Filmów Fabularnych, studio filmowe Wrocław, bogdan zdrojewski
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Tak zmarł młody inżynier, którego martwego znaleziono w fosie we Wrocławiu. Są nowe infromacje
262886 -
10 wsi pod Wrocławiem, które pogonią PiS gdzie pieprz rośnie
68957 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
67472 -
Wrocławskie perełki, o których zapomniano. Wrocław powinien być dumny, a jest wstyd!
58002 -
Wrocław: Senior chemik dźwigał przez Stare Miasto torbę pełną narkotyków
31277
Najczęściej komentowane
-
Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek
6 -
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
4 -
Pralnie we Wrocławiu - ile kosztuje pralnia samoobsługowa?
3 -
Wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy pojazdy
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Jarek- 2013-01-30
21:21:08
Strasznie toporne to ramię, porównanie:
http://www.youtube.com/watch?v=8QFjtb1TVIU